Tajlandia przeznacza 50 milionów bahtów na pomoc medyczną dla zagranicznych turystów w razie wypadków

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ubezpieczenie wynosi 1 milion bahtów na osobę w przypadku śmierci, maksymalnie 500,000 300,000 bahtów na leczenie obrażeń w wyniku wypadku i XNUMX XNUMX bahtów na wypadek trwałej niepełnosprawności, utraty wzroku lub trwałej utraty narządów.

Bangkok, 15 lutego 2024 – Ministerstwo Turystyki i Sportu (MOTS), we współpracy z Narodowym Instytutem Medycyny Ratunkowej (NIEM) podlegającym Ministerstwu Zdrowia Publicznego, ogłosiło przyznanie środków medycznych o wartości 50 milionów bahtów na pomoc turystom zagranicznym w razie wypadków podczas podróży Tajlandia.

Powiedziała pani Sudawan Wangsuphakijkosol, Minister Turystyki i Sportu „Premier i Minister Finansów, JE Srettha Thavisin, zatwierdził wypłatę odszkodowań dla turystów w przypadku wypadków lub strat. W związku z tym Ministerstwo Turystyki i Sportu zainicjowało „Program pomocy dla osób, które doznały urazów i ofiar wypadków wśród turystów zagranicznych” w ramach naszych ciągłych wysiłków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa turystów i zwiększenia zaufania turystów do Tajlandii”.

Kwota 50 milionów bahtów zostanie wykorzystana na indywidualną pomoc dla turystów zagranicznych w razie wypadków, przestępstw lub innych niefortunnych zdarzeń lub katastrof. Nie może to być jednak spowodowane nieostrożnością turysty, zamiarem popełnienia czynu niezgodnego z prawem lub okolicznościami mogącymi spowodować zdarzenie.

Turyści zagraniczni kwalifikują się do ubezpieczenia, jeśli posiadają ważny paszport i muszą odwiedzać Tajlandię w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2024 r. z wizą turystyczną lub wyłącznie w celach turystycznych.

Wysokość odszkodowania w przypadku śmierci wynosi do 1 miliona bahtów. W przypadku trwałej utraty narządów, utraty wzroku lub trwałego kalectwa zostanie przyznana zapłata w wysokości 300,000 500,000 bahtów. W przypadku obrażeń w wyniku wypadku rzeczywiste koszty leczenia nie przekroczą XNUMX XNUMX bahtów.

Aby ułatwić turystom zagranicznym rejestrację online przed podróżą do Tajlandii na podstawie wizy turystycznej lub wyłącznie w celach turystycznych, MOTS uruchomił system „Thailand Traveller Safety” (TTS).

„Oprócz MOTS, z systemu TTS może korzystać także Policja Turystyczna i NIEM w celu wstępnej kontroli turystów, czy kwalifikują się oni do ubiegania się o ulgi. Gromadzenie danych odbywa się dyskretnie zgodnie z tajlandzką ustawą o ochronie danych osobowych.” Powiedział Mongkon Wimonrat, zastępca stałego sekretarza MOTS.

Tymczasem NIEM zaproponował utworzenie Turystycznego Centrum Ratownictwa Medycznego (TEMAC). W przypadku wypadku lub zagrożenia zdrowia z udziałem turystów zagranicznych TEMAC może współpracować z Centrum Pomocy Turystycznej MOTS (TAC), infolinią policji turystycznej 1155 lub infolinią NIEM 1669, aby sprawdzić, czy turyści kwalifikują się do odszkodowania w ramach programu i skierować ich do szpitala na leczenie.

Poł. Porucznik dr Atchariya Pangma, Sekretarz Generalny NIEM, powiedział „Połączenie naszych zasobów w celu zapewnienia turystom terminowego otrzymania pomocy medycznej pomoże zwiększyć zaufanie turystów do tajlandzkich standardów bezpieczeństwa. Współpraca będzie także promować skuteczność i jakość naszych systemów ratownictwa medycznego z myślą o maksymalnych korzyściach dla turystów”.

Tymczasem Policja Turystyczna obsługuje istniejące Centrum Dowodzenia i Kontroli (CCOC) oraz inicjatywy Silnej Wspólnoty Turystycznej (STC) zgodnie z wytycznymi dotyczącymi realizacji projektu Inteligentna Strefa Bezpieczeństwa i stosowania technologii w celu utrzymania bezpieczeństwa turystów.

„Policja turystyczna dokłada wszelkich starań, aby zapewnić turystom zagranicznym spokój ducha w zakresie bezpieczeństwa. Należą do nich położenie nacisku na rygorystyczne egzekwowanie prawa, zwalczanie wyzysku turystów i rozwiązanie problemu oszustw w celu zwiększenia zaufania turystów do Tajlandii” – dodał. Pol. Powiedziała generał broni Saksira Pheuk-um, komisarz policji turystycznej.

Aby ubiegać się o udział w projekcie „Program pomocy w przypadku urazów i ofiar wypadków zagranicznych turystów”, turyści mogą złożyć wniosek w Ministerstwie Turystyki i Sportu, Wojewódzkim Biurze Turystyki i Sportu (w całym kraju) lub w Centrum Pomocy Turystycznej na lotnisku Suvarnabhumi i Don Mueang Międzynarodowy Port Lotniczy (24/7) lub mailowo: [email chroniony]lub przesłać pocztą na adres Ministerstwa Turystyki i Sportu.

Pobierz szczegółowe informacje o Program pomocy w przypadku urazów i ofiar wypadków zagranicznych turystów.

Pani Sudawan Wangsuphakijkosol, Minister Turystyki i Sportu
Pan Mongkon Wimonrat, Zastępca Stałego Sekretarza w Ministerstwie Turystyki i Sportu
Poł. Porucznik dr Atchariya Pangma, Sekretarz Generalny Narodowego Instytutu Medycyny Ratunkowej (NIEM)
Pol. Generał broni Saksira Pheuk-um, komisarz policji turystycznej
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.