Tajlandia zbliża się do prawa dotyczącego równości małżeństw

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandzka Komisja Dumy i sieć LGBTQ+ przesłały do ​​komisji pismo w sprawie rozpatrzenia ustawy o małżeństwie na równych prawach, aby wyrazić swoją wdzięczność i zachętę za pilne rozpatrzenie tej ustawy z okazji Walentynek.

Rząd wskazał, że proces nowelizacji ustawy o równości małżeństw został już zakończony w 70%, a jego celem jest przywrócenie praw każdemu obywatelowi Tajlandii i zwrot praw odebranych społeczności LGBTQ.

Komisja ds. ustawy o równości małżeństw stwierdziła, że ​​postępuje ostrożnie i spodziewa się zakończyć rozpatrywanie na etapie komisji w innym miesiącu.

Oczekuje się, że projekt ustawy będzie gotowy do rozpatrzenia w porządku obrad Senatu w terminie. Komisja uznała, że ​​małżeństwo równorzędne jest prawem, które zostało odebrane członkom społeczności LGBTQ+, wskazując, że mimo że partnerzy mieszkają razem od wielu lat, w dalszym ciągu nie mają oni prawa do rejestracji swojego małżeństwa. Dlatego równoprawne małżeństwo należy uznać za sprawę pilną.

Tajlandia Pride wyraziła chęć, aby rząd przyspieszył rozważenie równości małżeństw, aby zapewnić jego wdrożenie do końca tego roku.

Oczekuje się, że cztery projekty ustawy o równych małżeństwach spowodują znaczny postęp w tajskim prawie dotyczącym małżeństwa i rodziny, promując większą równość płci.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.