Żółw skórzasty zakłada pierwsze gniazdo w tym roku na plaży w Thalang

Phuket -

Żółw skórzasty złożył jaja na plaży w Thalang, która jest pierwszym w tym roku gniazdem żółwia skórzastego na Phuket.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w środę (14 lutegoth) zostali powiadomieni przez personel hotelu w podokręgu Mai Khao, że na plaży Mai Khao znaleźli ślady żółwia morskiego składającego jaja.

Służby DMCR przybyły na plażę i odkryły ślady matki żółwia skórzastego o szerokości około 2 metrów. Stwierdzono, że w gnieździe żółwia znajdują się jaja żółwia skórzastego.

Obszar ten nie został naruszony przez wodę morską ani złą pogodę, a gniazdo jest chronione i monitorowane do czasu wyklucia się jaj przez odpowiednie władze. Nie zliczono liczby jaj. DMCR stwierdziło, że młode żółwie morskie powinny wykluć się za około 60 dni.

Podobny artykuł:

Matka żółwia morskiego Olive Ridley złożyła jaja na plaży w Phuket w styczniu tego roku.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.