Pakistańczyk aresztowany w Phuket za używanie tajskiego dowodu osobistego

Phuket -

Poszukiwany Pakistańczyk został aresztowany w Phuket za używanie tajskiego dowodu tożsamości.

W piątek (16 lutego) Królewski Urząd Imigracyjny w Phuket powiedział Phuket Express, że aresztował pana JAFFAR (alias), lat 31, obywatel Pakistanu. Został aresztowany przed domem przy Surin Road w Talad Yai w mieście Phuket.

Aresztowanie nastąpiło po nakazie aresztowania wydanym dla niego 19 stycznia przez Sąd Prowincji Pattanith, 2024 r., w którym zarzuca mu się wyrządzenie szkody przy użyciu fałszywego dowodu osobistego. Został zabrany z powrotem na komisariat policji Mae Lan w Pattani.

To nie pierwszy przypadek posiadania przez obywateli Pakistanu fałszywych lub nielegalnych dowodów osobistych w Tajlandii.

W 2019 r. Biuro Imigracyjne Pattani po raz pierwszy aresztowało mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako IKRAM, lat 24, obywatel Pakistanu. Został oskarżony o pracę bez pozwolenia i został deportowany. Funkcjonariusze ustalili, że w okolicy pracowało wielu obywateli Pakistanu nielegalnie.

Funkcjonariusze kontynuowali dochodzenie, w wyniku którego znaleźli pana Sami, młodszego brata pana IKRAMA. Okazał funkcjonariuszom tajski dowód osobisty. Sprawdzili w biurze okręgowym Mae Lan i odkryli, że dowód osobisty został wydany nielegalnie.

Funkcjonariusze badają, w jaki sposób pakistańscy mężczyźni zdobyli tajskie dowody osobiste z biura okręgowego Mae Lan.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.