Tajlandia zamierza rozszerzyć politykę bezwizową na więcej krajów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin ogłosiła, że ​​Tajlandia zamierza rozszerzyć swoją politykę bezwizową na obywateli z większej liczby krajów. Posunięcie to jest następstwem niedawnego zwolnienia przyznanego podróżnym z Chin i Indii, którego celem jest ożywienie turystyki, kluczowego sektora drugiej co do wielkości gospodarki Azji Południowo-Wschodniej.

Podczas spotkania z generalnym gubernatorem Australii Davidem Hurleyem obie strony rozważały wprowadzenie wzajemnego programu zwolnień z obowiązku wizowego, aby pobudzić podróże i prowadzenie interesów między swoimi krajami. Rząd Tajlandii prowadzi także rozmowy na temat podobnych porozumień z krajami europejskimi w strefie wizowej Schengen.

Pomimo wysiłków na rzecz ożywienia branży, sektor turystyczny Tajlandii nie powrócił jeszcze do poziomu sprzed pandemii. W ubiegłym roku kraj przyjął około 28 milionów zagranicznych turystów, generując 1.2 biliona bahtów przychodów, co oznacza spadek w porównaniu z prawie 40 milionami gości i 1.9 biliona bahtów zarobionych w 2019 roku. Według Urzędu ds. Turystyki Tajlandii (TAT) malezyjscy turyści są liderem przyjazdów z około 4.5 milionami odwiedzających, a następnie turyści chińscy z około 3.51 milionami.

Od początku roku Tajlandię odwiedziło ponad 533,000 35 Chińczyków, co czyni ich największą grupą gości, przed Malezyjczykami i Koreańczykami z południa. Ministerstwo Turystyki i Sportu pozostaje optymistą, prognozując, że Tajlandia może przyciągnąć w tym roku 3 milionów zagranicznych gości, do czego dołączy XNUMX miliony turystów odnotowanych w styczniu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.