Makha Bucha przybywa w tę sobotę z ogólnokrajowym zakazem sprzedaży alkoholu w Tajlandii

Krajowy —

Makha Bucha, drugi najważniejszy dzień buddyjski dla Tajów, już tylko kilka dni dzieli od dzisiejszego dnia, 19 lutego 2024 r.jeśli w tym czasie odwiedzasz Tajlandię, oto, co musisz wiedzieć.

Co to jest Makha Bucha?

Makha Bucha, które przypada w najbliższą sobotę, 24 lutego, upamiętnia cztery kluczowe wydarzenia z życia Buddy, podkreślając jego nauki i zasady. W tym dniu w świątyniach odbywają się specjalne ceremonie, w tym procesje ze świecami i śpiewy, podczas gdy Tajowie świętują tę okazję, odwiedzając świątynie, praktykując medytację i powstrzymując się od takich nałogów, jak alkohol i rozrywka.

Co to oznacza dla naszych zagranicznych czytelników?

Chociaż nie oczekuje się od nich udziału w rytuałach religijnych, ważne jest, aby pamiętać o atmosferze szacunku. Podczas odwiedzania świątyń niezbędny jest ubiór skromny, a unikanie głośnego lub zakłócającego spokoju zachowania ma kluczowe znaczenie.

Oto, co musisz wiedzieć:

  • Zakaz sprzedaży alkoholu: Należy pamiętać o ogólnokrajowym zakazie sprzedaży alkoholu w Makha Bucha, który rozpoczyna się od północy 23 lutego i trwa do północy 24 lutego. Miejsca rozrywki, takie jak bary i kluby, również nie będą mogły normalnie działać, a restauracje, hotele, supermarkety i sklepy ogólnospożywcze mają zakaz sprzedaży alkoholu przez 24 godziny.
  • Pełne szacunku zachowanie: Uważaj na poziom hałasu i unikaj zakłócających czynności. Pamiętajcie, że dla wielu Tajów jest to dzień refleksji i szacunku.

Wskazówki, jak cieszyć się Makha Bucha:

  • Odwiedź świątynię: Bycie świadkiem ceremonii może być wyjątkowym przeżyciem kulturowym.
  • Przeglądaj lokalne rynki: Wiele z nich oferuje w tym okresie specjalne jedzenie i rękodzieło.
  • Weź udział w wydarzeniach kulturalnych: Mogą odbywać się różne wydarzenia i występy, a na większość z nich wstęp jest bezpłatny.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, możesz poruszać się po Makha Bucha z szacunkiem i cieszyć się niepowtarzalną kulturową atmosferą Tajlandii. Jeśli zastanawiasz się, w jakie inne dni alkohol jest zabroniony, czytaj dalej na stronie 2024 Tajlandia Zamknięcia barów i rozrywek oraz Dni bez alkoholu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na [email chroniony]

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.