Opinia: Wprowadzenie przez Tajlandię opieki medycznej dla obcokrajowców jest zachęcające, ale nie będzie miało zastosowania w wielu przypadkach

W zeszłym tygodniu rząd Tajlandii ogłosił coś, co wydawało się pozostać niezauważone przez wielu naszych czytelników i media, a może zostało nieco zagłuszone dzięki warunkowemu zwolnieniu Thaksina Shinawatry lub niekończące się zawracanie na status projektu ustawy o konopiach indyjskich.

Tym czymś jest ubezpieczenie zdrowotne dla turystów zagranicznych, pod pewnymi warunkami. Zanim zaczniesz czytać dalej, zapoznaj się z podsumowaniem oficjalnego komunikatu prasowego wydanego przez dział PR rządu Tajlandii jeśli nie jesteś pewien, o czym mówimy.

To przyzwoita wiadomość, ale jak zawsze w przypadku takich programów, jest wiele drobnego druku i przepisów. Oczywiście, zawsze lepsze będzie wysokiej jakości osobiste ubezpieczenie zdrowotne renomowanej firmy niż oficjalny plan rządowy. Jednak fakt, że rząd w ogóle ten program realizuje, jest z pewnością pozytywną rzeczą.

Omówiliśmy więc podstawy planu w innym artykule, jak wspomniano powyżej, ten artykuł skupi się głównie na tym, czego nie omówi.

Nie obejmuje zachowań nielegalnych lub lekkomyślnych. I tak pomimo tego, że jest to jeden z najczęściej zgłaszanych przypadków, w których cudzoziemcy potrzebują ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli prowadziłeś motocykl bez odpowiedniego prawa jazdy, kasku, ubezpieczenia pojazdu, dowodu rejestracyjnego lub będąc pod wpływem podczas jazdy lub jechałeś lekkomyślnie/z nadmierną prędkością, nie będziesz objęty ubezpieczeniem. Oczywiście to samo dotyczy większości planów ubezpieczenia zdrowotnego, ale nadal jest to jedna z najczęściej poruszanych kwestii.

Przykład działania, które prawie na pewno nie zostałoby uwzględnione

Nie obejmuje również nieostrożności. Zatem nawet jeśli masz wszystko powyżej, ale zdarzy ci się wypadek, który sędzia policyjny z twojej winy, prawdopodobnie nie będziesz objęty ubezpieczeniem.

Incydent należy złożyć w terminie piętnastu dni do właściwego wydziału urzędu turystyki. Jeśli nie będziesz szybki, nie zostaniesz zatwierdzony. Mówią zatwierdzenie, a środki powinny zwykle zostać przetworzone w ciągu piętnastu dni roboczych po tym terminie.

Ponieważ nie obejmuje to lekkomyślnego zachowania, jest to raczej oczywistość że każdy wypadek, do którego doszło pod wpływem alkoholu, np. upadek z balkonu po pijanemu, nie będzie objęty ubezpieczeniem.

Wdawanie się w pijacką bójkę spowodowaną przez to, że jedna osoba była pod wpływem alkoholu i namawianie innych do fizycznej bójki, również prawdopodobnie nie będzie objęte ubezpieczeniem.

To również idzie za każdy incydent pod wpływem marihuany, ponieważ technicznie rzecz biorąc, jest ona przeznaczona wyłącznie do użytku medycznego.

Plan nie obejmuje ryzykownych zachowań, ale nie precyzuje również, z czym się to wiąże, pozostawiając to w gestii decydentów stojących za planem. Jest jednak niemal pewne, że niektóre z bardziej ekstremalnych lub sportowych zajęć, w których ludzie okazjonalnie uczestniczą, jak narty wodne, rafting, nurkowanie swobodne, skoki spadochronowe itp. prawie na pewno nie zostaną uwzględnione.

Co zatem obejmuje? Prawdziwe wypadki, na przykład bycie pasażerem minivana lub autobusu, który uległ wypadkowi. Klęski żywiołowe, takie jak gwałtowna powódź i podobne sytuacje. Przestępstwo, takie jak napad i napaść z powodu kosztowności.

Bez względu Pomimo ograniczeń zawsze dobrze jest mieć wybór w przypadku katastrofy. Mamy nadzieję, że miło Ci się to czytało!


Kolejna czynność, która z pewnością nie zostałaby uwzględniona

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.