Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: plaża Freedom oczyszczona z parasoli plażowych i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 12 lutego do niedzieli 18 lutego 2024 r.

  1. Słynna plaża Freedom została już oczyszczona z parasoli plażowych w ramach przygotowań do uznania jej za „las rekreacyjny”.

Freedom Beach jest obecnie w trakcie przygotowań do tego, aby stać się obszarem „Lasu Rekreacyjnego”. Ideą obszaru Lasu Rekreacyjnego jest zasadniczo zobaczenie plaży w jej naturalnym środowisku i cieszenie się nią tak, jak zaplanowała to natura, bez restauracji, leżaków, alkoholu i innych aspektów cywilizacji.

2. Nielicencjonowane lwiątko znalezione w kawiarni w Rassada należy do obywatela Chin – twierdzi tajska policja.

Nie była w stanie przedstawić legalnej licencji lwa, toczyły się także spory dotyczące wymaganych dokumentów związanych z mikrochipem. Młode zostało przejęte przez tajskie władze.

3. Nietrzeźwy kierowca został aresztowany po przejechaniu pasa drogowego i zderzenia z wieloma pojazdami w Thalang.

Kierowca pickupa jechał ze skrzyżowania Baan Kean w podokręgu Thep Krasattri i po drodze zderzył się z wieloma pojazdami na południowym pasie.

4. Poszukiwany Pakistańczyk został aresztowany w Phuket za używanie tajskiego dowodu tożsamości.

To nie pierwszy przypadek posiadania przez obywateli Pakistanu fałszywych lub nielegalnych dowodów osobistych w Tajlandii.

5. W barze w Cherng Talay aresztowano kierownika baru z czterema zestawami Baraku, znanego również jako Shisha.

Znaleziono wielu zagranicznych klientów korzystających z Baraku. Shisha, czyli Baraku, jest nielegalna w Tajlandii.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.