Najpopularniejsze historie dotyczące Tajlandii z ostatniego tygodnia: były premier Tajlandii Thaksin zwolniony warunkowo i zwolniony oraz nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 12 lutego do niedzieli 18 lutego 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Brytyjski turysta zaginął po nieszczęśliwym wypadku podczas pływania kajakiem przy tamie Rajjaprabha w prowincji Surat Thani.

Brytyjski turysta, który zaginął po wypadku kajakowym przy zaporze Rajjaprabha w dystrykcie Baan Ta Khun, został tragicznie znaleziony martwy.

Spoczywaj w pokoju.

2. Gabinet Tajlandii zatwierdził dodanie specjalnego święta państwowego w dniu 12 kwietnia 2024 r. Decyzja ta wydłuża tradycyjny okres wakacji w Songkran do pięciu dni i trwa od 12 do 16 kwietnia.

Ogólny okres wydarzeń Songkran w całym kraju obejmie 21 dni, ale nie oznacza to, że wszędzie będzie 21 dni walk wodnych.

3. Pani Thantawan „Tawan” Tuatulanon, 20-letnia aktywistka studencka, oraz jej przyjaciołom groziło postępowanie sądowe po przekroczeniu prędkości i trąbieniu podczas procesji księżniczki Sirindhorn na autostradzie Phahonyothin.

Policja uważa, że ​​akcję zniesławienia Thantawan i jej przyjaciół wspierała niezidentyfikowana grupa. Jednak do chwili publikacji prasy nie przedstawiono żadnych solidnych dowodów.

Minister Obrony Sutin Klungsang wypowiedział się publicznie po posiedzeniu rady w sprawie środków ochrony instytucji po incydencie, w którym działacze studenccy utrudniali procesję najstarszej księżniczki Sirindhorn.

Incydent doprowadził do pokazów wsparcia dla księżniczki w całej Tajlandii, jak w P้huket poniżej.

4. Policja Lumpini otrzymała zgłoszenie o morderstwie obywatela Birmy w mieszkaniu zlokalizowanym pod adresem Soi Sukhumvit 4, Khlong Toei w Bangkoku. Do chwili rozpoczęcia dochodzenia policyjnego dwóch podejrzanych z Kamerunu pozostało na wolności.

Policja ujawniła postęp w sprawie obywatela Birmy, który został rzekomo zamordowany przez dwóch zagranicznych podejrzanych w pokoju apartamentowym w Khlong Toei w Bangkoku.

Według doniesień obaj podejrzani uciekli i skakali między krajami, aby uniknąć organów ścigania.

5. Tajlandia ogłosiła przekazanie środków medycznych w wysokości 50 milionów bahtów na pomoc zagranicznym turystom w razie wypadków podczas podróży po Tajlandii.

Ubezpieczenie wynosi 1 milion bahtów na osobę w przypadku śmierci, maksymalnie 500,000 300,000 bahtów na leczenie obrażeń w wyniku wypadku i XNUMX XNUMX bahtów na wypadek trwałej niepełnosprawności, utraty wzroku lub trwałej utraty narządów.

6. 6 lutego 33 r. o godzinie 18:2024 tajskie media ogólnokrajowe poinformowały o przybyciu byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry do rezydencji „Chan Song La” w Bang Phlat w Bangkoku.

Thaksinowi groziło potencjalne przestępstwo z art. 112 oraz naruszenie ustawy o przestępstwach komputerowych w związku z rzekomym rozpowszechnianiem fałszywych informacji.

Na razie Thaksin przebywa w swojej posiadłości na okres próbny przez sześć miesięcy.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.