Tajski Departament Meteorologii prognozuje ekstremalną falę upałów w lecie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologii ogłosił, że lato ma rozpocząć się pod koniec tego miesiąca, a na marzec i kwiecień przewidywana jest fala ekstremalnych upałów. Temperatury w niektórych województwach mogą wzrosnąć do 43–45°C, co oznacza wzrost o 1–2°C w porównaniu z zeszłorocznymi rekordami.

Od tego tygodnia temperatury w górnych regionach Tajlandii mają wzrosnąć, chociaż w obszarach górskich na północy i północnym wschodzie nadal mogą panować chłodniejsze warunki. Oczekuje się, że dolna część północna, północno-wschodnia, centralna równina, w tym Wielki Bangkok i wschód, będą stopniowo gromadzić ciepło, sygnalizując oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego pod koniec lutego.

Dzienne temperatury w tym tygodniu mogą osiągnąć najwyższy poziom 35–38°C około 4:XNUMX, a sporadyczne ulgi można spodziewać się tylko w deszczowe dni. Departament ostrzegł, że tegoroczna letnia pogoda będzie szczególnie gorąca, a ekstremalne temperatury spodziewane są na wielu obszarach w szczytowych miesiącach, czyli marcu i kwietniu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.