Najlepszy czas na zwiedzanie plaż i wysp Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Jeśli planujesz odwiedzić niektóre plaże i wyspy podczas wakacji, ważne jest, aby pamiętać, że po różnych stronach półwyspu panuje inna pogoda.

Tak więc, kiedy pada deszcz na zachodnim wybrzeżu (strona Phuket), na wschodnim wybrzeżu (strona Samui) jest miło i słonecznie. Oto nasze informacje, które pomogą Ci zaplanować wakacje. Należy pamiętać, że są to średnie dla każdego roku. Pogoda czasami potrafi być nieprzewidywalna.

Klimat Tajlandii i Pogoda

Tajlandia położona jest pomiędzy rozległymi obszarami lądowymi i wodnymi, dlatego też wpływają na nią zarówno letnie, jak i zimowe monsuny. W rezultacie pogoda w Tajlandii składa się z sześciu miesięcy opadów w porze deszczowej, trzech miesięcy suchej i chłodnej bryzy zimą oraz trzech miesięcy upałów latem. Średnia temperatura w Tajlandii waha się od 18 do 38°C.

Tajski Departament Meteorologiczny udostępnia prognozę pogody dla Tajlandii za pośrednictwem www.tmd.go.th/en

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.