Trzy kolejne tajskie miasta dołączają do Globalnej Sieci Miast Uczących się UNESCO

KOMUNIKAT PRASOWY:

Włączenie Bangkoku, Khon Kaen i Yala w 2024 r. powiększy liczbę istniejących kierunków w Tajlandii o siedem.

Bangkok, 19 lutego 2024 r. – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) z radością ogłasza, że ​​Bangkok, Khon Kaen i Yala dołączyły do ​​Światowej Sieci Miast Uczących się UNESCO (GNLC). Jest to wyraz uznania dla miast, które wyróżniają się wysiłkami na rzecz urzeczywistnienia uczenia się przez całe życie dla wszystkich na całym świecie. poziom lokalny.

Trzy tajskie miasta znalazły się wśród 64 nowych członków z 35 krajów, ogłoszonych 14 lutego 2024 r. podczas wirtualnego wydarzenia na wysokim szczeblu „Empowering Learners of All Ages: UNESCO Learning Cities Transform Lives”.

– powiedział Pol Gen Permpoon Chidchob, tajski minister edukacji bycie członkiem UNESCO GNLC dałoby Tajlandii szansę na bycie częścią dynamicznej sieci oraz otrzymanie wskazówek i wsparcia w zakresie rozwoju uczących się miast, a także możliwość uczestniczenia w szeregu działań.

„Tajlandia może również zgłosić swoją kandydaturę na gospodarza konferencji międzynarodowych lub regionalnych, kwalifikując się jednocześnie do nagrody UNESCO Learning City Award”, powiedział minister Pernpoon, który jest także przewodniczącym Tajskiej Komisji Krajowej ds. UNESCO.

Dzięki włączeniom z 2024 r. Tajlandia ma obecnie 10 miast na liście GNLC UNESCO. Siedem istniejących miast to Chiang Rai (od 2019 r.); Chiang Mai, Phuket i Chacheongsao (od 2020 r.) oraz Sukhothai, Phayao i Hat Yai (od 2022 r.).

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.