Sprzedawca soków Kratom aresztowany w Thalang

Thalang –

Sprzedawca soku Kratom został aresztowany w lokalnym sklepie spożywczym w podokręgu Sakoo.

Funkcjonariusze okręgu Thalang powiedzieli Phuket Express, że we wtorek (20 lutegoth) odwiedzili lokalny sklep spożywczy w pobliżu świątyni Nai Yang w Sakoo. Tam zatrzymali mężczyznę, właściciela sklepu spożywczego (funkcjonariusze nie podali jego nazwiska ani wieku).

Kontrolę przeprowadzono po skargach od zaniepokojonych obywateli. Zabrano mu wiele butelek zawierających sok Kratom, a także kilka w ogromnych garnkach.

Policja ostrzega lokalne sklepy spożywcze w Phuket i Tajlandii, że sok Kratom znajduje się na liście kontrolowanych produktów ziołowych i każdy taki kontrolowany produkt ziołowy musi przed sprzedażą uzyskać zgodę Tajskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Sok Kratom nie może być również składnikiem ani mieszany z inną żywnością lub sokiem w celu sprzedaży. Dlatego nawet czysty sok Kratom w butelce nie może być sprzedawany, szczególnie na ulicach publicznych.

Każdemu, kto złamie prawo, grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do dwóch lat lub grzywna w wysokości od 5,000 20,000 bahtów do XNUMX XNUMX bahtów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.