Maya Bay trzecią „najlepszą plażą na świecie”

KOMUNIKAT PRASOWY:

Maya Bay na wyspie Phi Phi w Krabi uznana przez Lonely Planet za trzecią „najlepszą plażę na świecie”.

 

Plaże Tajlandii znów w centrum uwagi. Znana na całym świecie publikacja podróżnicza Lonely Planet wymieniła 20 najlepszych plaż świata, a na trzecim miejscu znalazła się tajlandzka zatoka Maya Bay. Maya Bay to plaża ukryta za wapiennym klifem, część wyspy Phi Phi, w Krabi, południowej prowincji Tajlandii. Oszałamiająca zatoka otoczona wapiennymi klifami i szczyci się turkusową wodą i jedwabiście miękkim piaskiem.

 

Miejsce to zyskało natychmiastową sławę na całym świecie po tym, jak w 2000 roku na ekrany kin wszedł film Plaża z Leonardo DiCaprio. Maya Bay to plaża, którą koniecznie trzeba odwiedzić, otoczona zapierającą dech w piersiach przyrodą.

 

Jak się tam dostać: Z sąsiedniej Ko Phi Phi Don wybierz się na poranny rejs łodzią (20 minut w jedną stronę), aby pokonać tłumy. Alternatywnie można do niego dotrzeć łodzią motorową z Phuket i Krabi.

 

Dziesięć najlepszych plaż na świecie według Lonely Planet obejmuje:

 

1. Przełęcz, Byron Bay, Nowa Południowa Walia, Australia;

 

2. Plaża Ipanema, Rio de Janeiro, Brazylia;

 

3. Maya Bay, wyspa Phi Phi, prowincja Krabi, Tajlandia;

 

4. Wyspa Mnemba, Zanzibar, Tanzania;

 

5. Sarakiniko, Wyspy Milos, Grecja;

 

6. Plaża Chesterman, wyspa Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada;

 

7. Cabo San Juan del Guía, Park Narodowy Tyrona, Kolumbia;

 

8. Anse Source d'Argent, La Digue, Seszele;

 

9. Playa Balandra, La Paz BCS, Meksyk;

 

10. Punta Paloma, Tarifa, Kadyks, Hiszpania.
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.