Tajski minister transportu wypowiada się na temat wysokich cen biletów na loty z Bangkoku do Phuket i obiecuje obniżki przed festiwalem Songkran

Krajowy-

9 lutego 30 r. o godz. 20:2024 pan Suriya Juangroongruangkit, tajski minister transportu, udzielił wywiadu przed posiedzeniem gabinetu w związku z krytyką niektórych pasażerów linii lotniczych, że ceny biletów na loty Bangkok–Phuket są zbyt wysokie.

Suriya stwierdził, że Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT), odpowiedzialny za ustalanie górnych limitów taryf dla linii lotniczych, zbadał twierdzenie, że bilety lotnicze Bangkok–Phuket są zbyt drogie.

Po dochodzeniu ustalono, że bilety lotnicze w obie strony kosztowały około 10,000 5,000 bahtów. Jednak w przypadku tanich przewoźników średnia cena nie powinna przekraczać 5,000 bahtów za lot. Kwota XNUMX bahtów została ustalona jako wzór w obliczeniach ustalonych przez CAAT.

Według doniesień Suriya wydał dyrektorowi generalnemu CAAT polecenie rozważenia dostosowania formuły w celu obniżenia pułapu opłaty, ponieważ obecna formuła uwzględnia koszty paliwa.

W związku z niedawnym spadkiem cen ropy z poprzednich 100 dolarów za baryłkę CAAT będzie musiał zaprosić przedstawicieli różnych linii lotniczych na rozmowy w celu ustalenia, o ile można zmniejszyć obciążenia dla pasażerów.

Na faktyczną obniżkę ceny trzeba będzie poczekać do zakończenia tych rozmów. Suriya podobno zapewnił, że obniżki cen zostaną wprowadzone przed festiwalem Songkran.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.