Tajlandia przedłuża zwolnienie z obowiązku wizowego dla turystów z Kazachstanu do 31 sierpnia

Krajowy —

Aby jeszcze bardziej pobudzić turystykę, rząd Tajlandii zatwierdził przedłużenie o sześć miesięcy zwolnienia z obowiązku wizowego dla gości z Kazachstanu, ważnego do 31 sierpnia 2024 r.

Niniejsze ogłoszenie, opublikowane 20 lutego 2024 r., jest następstwem znacznego wzrostu liczby przyjazdów z Kazachstanu – Tajlandię odwiedziło ponad 172,000 XNUMX po tym, jak we wrześniu ubiegłego roku rząd Tajlandii zdecydował się znieść obowiązek wizowy dla obywateli Kazachstanu.

Decyzja, ujawniona przez premier Sretthę Thavisin po posiedzeniu gabinetu, ma na celu wykorzystanie pozytywnego wkładu kazachstańskich turystów w gospodarkę dzięki ich możliwościom wydatkowym.

Według rzecznika rządu Chai Watcharonga od 25 września 2023 r. do 10 stycznia 2024 r. Tajlandię odwiedziło ponad 68,824 2023 turystów z Kazachstanu. W 172,282 r. do Tajlandii przybyło łącznie 75,080 XNUMX turystów z Kazachstanu, co stanowi najwyższy rekord. Turyści wydają średnio około XNUMX XNUMX bahtów na osobę podczas jednej wizyty, co wskazuje na ich wysoki potencjał i siłę nabywczą.

Wcześniej zwolnienie miało zakończyć się 29 lutego.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.