Nielegalny ukraiński przewodnik turystyczny aresztowany w Rawai

Rawai-

Nielegalny ukraiński przewodnik został aresztowany w obozie słoni w Rawai w Mueang Phuket.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że na początku tego tygodnia aresztowała 35-letniego Ukraińca w obozie dla słoni przy Wiset Road. Znaleziono go, gdy pełnił funkcję przewodnika dla rosyjskich turystów.

Został zabrany na komisariat policji w Chalong, gdzie usłyszał zarzuty bycia nielegalnym przewodnikiem wycieczek i obcokrajowcem wykonującym pracę chronioną (przewodnik wycieczek).

„Phuket Express” zauważa, że ​​przewodnicy wycieczek są w Tajlandii zajęciem chronionym i że cudzoziemcy nie mają możliwości uzyskania pozwolenia na pracę ani wiz w przypadku tej pracy.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.