Tajlandia odnotowuje wzrost zakupów mieszkań wśród zagranicznych nabywców

KOMUNIKAT PRASOWY:

Z raportów wynika, że ​​na tajskim rynku nieruchomości w 2023 roku odnotowano znaczny wzrost transakcji mieszkaniowych dokonywanych przez obcokrajowców – łącznie sprzedano 49,250 XNUMX lokali z projektów deweloperskich.

Dane pokazały w szczególności, że obcokrajowcy stanowili 5,036 mieszkań, czyli 10.2% całej sprzedaży mieszkań, o łącznej wartości 31.601 miliarda bahtów, czyli 17.9% całkowitej wartości sprzedaży, co stanowi nowy rekord na rynku.

Według Sopon Pornchokchai, rzeczoznawcy majątkowego i badacza nieruchomości w regionie ASEAN, Afryce i Ameryce Południowej, aktywność w zakresie zakupów zagranicznych mieszkań odzwierciedla stabilność i atrakcyjność tajskiego rynku nieruchomości.

Wskazuje to również na chęć cudzoziemców do zamieszkania i inwestowania w Tajlandii – średnia cena mieszkań sprzedanych w 2023 r. wyniosła 6.27 mln bahtów za sztukę, co wskazuje na preferencję obcokrajowców w zakresie drogich mieszkań.

Bangkok i jego okolice cieszą się szczególną popularnością wśród zagranicznych nabywców, preferujących jednostki w cenie od 10 do 20 milionów bahtów. W tym przedziale cenowym znalazło się 28.2% jednostek i 40.7% całkowitej wartości sprzedaży. Sopon powiedział, że obszary Central Business District cieszą się największym zainteresowaniem ze strony obcokrajowców.

Trend zakupów zagranicznych mieszkań w Tajlandii ewoluował w związku z sytuacją związaną z Covid-19. W czasie wybuchu epidemii rynek zwolnił, ale później odbił się i znacząco wzrósł, co odzwierciedla powrót zaufania inwestorów zagranicznych do tajskiego rynku nieruchomości.

Sopon wyraził również opinię, że zachęcanie obcokrajowców do większych zakupów nieruchomości mogłoby być polityką stymulującą tajską gospodarkę. Zasugerował, aby rząd określił obszary, w których cudzoziemcy mogą kupować, aby złagodzić obawy dotyczące bezpieczeństwa i potencjalne konflikty między obywatelami Tajlandii a zagranicznymi właścicielami nieruchomości.

Następnie stwierdził, że administracja powinna rozważyć nową politykę i podejście do regulowania i promowania transakcji na rynku nieruchomości dokonywanych przez cudzoziemców w Tajlandii. Pomogłoby to w zrównoważonym rozwoju rynku i przyniosłoby korzyści tajskiej gospodarce, a jednocześnie zapobiegłoby potencjalnym problemom wynikającym z takiej liberalizacji.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.