Tajlandia przyjęła w tym roku 5 milionów turystów, a głównym źródłem danych pozostają Chiny

Krajowy —

W tajlandzkim sektorze turystycznym w dalszym ciągu utrzymuje się stały napływ gości z zagranicy – ​​w okresie od stycznia do 5 lutego 18 r. zarejestrowano ponad 2024 milionów przyjazdów.

Według ministra turystyki i sportu Sudawana Wangsuphakijkosola w dniach 831,989–12 lutego kraj odwiedziło 18 4.61 gości z zagranicy. Chociaż oznacza to niewielki spadek o XNUMX% w porównaniu z poprzednim tygodniem, liczby te potwierdzają stały trend w zakresie przyjazdów turystów, dodała pani Sudawan.

Tajlandia przyjmuje średnio 118,856 176,088 gości dziennie. Pani Sudawan ujawniła, że ​​dominującym źródłem turystów pozostają Chiny – w tygodniu przybywa ich XNUMX XNUMX osób. Tuż za nimi plasują się Malezja, Rosja, Korea Południowa i Indie.

Patrząc na dane od początku roku, Tajlandia przyjęła już w sumie 5,217,379 254.7 987,941 turystów z zagranicy, co generuje szacunkowy dochód w wysokości około XNUMX miliarda bahtów. Chiny nadal przodują w grupie z prawie milionem przybyszów (XNUMX XNUMX), a za nimi plasują się Malezja, Rosja, Korea Południowa i Indie.

Pomimo pozytywnych tendencji nadal istnieją wyzwania, szczególnie w obszarze dostępności lotów. Aby rozwiązać ten problem, pani Sudawan ujawniła, że ​​pomiędzy premierem Sretthą Thavisin a Thai Airways trwają rozmowy na temat potencjalnego wznowienia lotów Thai Airways między Moskwą a Bangkokiem. Inicjatywa ta ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu ze strony rosyjskich turystów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na [email chroniony]

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.