Sprzedawcy soków Kratom aresztowani w Kathu

Katu –

Sprzedawcy soku Kratom zostali aresztowani w lokalnym sklepie spożywczym w dzielnicy Kathu.

Funkcjonariusze okręgu Kathu powiedzieli Phuket Express, że w czwartek (22 lutego) przeprowadzili kontrolę w lokalnym sklepie spożywczym w podokręgu Kathu. Tam zatrzymali dwóch Tajów przebywających w sklepie spożywczym (oficerowie nie podali ich nazwisk ani wieku).

Inspekcja była następstwem skarg złożonych przez zaniepokojonych obywateli. Dwóm mężczyznom zabezpieczono wiele butelek zawierających sok Kratom, a także kilka w ogromnych garnkach.

Zabrano ich na komisariat policji w Kathu, gdzie staną przed dalszymi działaniami prawnymi.

Policja ostrzega lokalne sklepy spożywcze w Phuket i Tajlandii, że sok Kratom znajduje się na liście kontrolowanych produktów ziołowych i żaden taki kontrolowany produkt ziołowy nie może być produkowany ani sprzedawany bez zgody tajskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Nie wolno również dodawać Kratom Juice jako składnika ani mieszać z inną żywnością lub sokiem w celu sprzedaży. Dlatego nawet czysty sok Kratom w butelce nie może być sprzedawany, szczególnie na ulicach publicznych.

Każdemu, kto złamie prawo, grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do dwóch lat lub grzywna w wysokości od 5,000 20,000 bahtów do XNUMX XNUMX bahtów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.