Tajski Departament Meteorologii ogłasza początek lata w Tajlandii, gdy temperatury przekraczają 35°C

Krajowy-

22 lutego 2024 r. Tajski Departament Meteorologii ogłosił początek lata w Tajlandii 21 lutego 2024 r.

Tajlandia oficjalnie przeszła z zimy na lato 21 lutego 2024 r., ponieważ w większości części Tajlandii stale panowały upały z temperaturami przekraczającymi 35 stopni Celsjusza. Było to spowodowane zwiększonym wpływem światła słonecznego w połączeniu z południowymi wiatrami pokrywającymi górną część Tajlandii. Takie warunki pogodowe były typowe dla pory gorącej.

Jednak w regionach północnych i północno-wschodnich przewidywano, że poranki pozostaną chłodne aż do około połowy marca. Przewidywano, że sezon gorący zakończy się około połowy maja 2024 r.

Gdy Tajlandia wkroczyła w lato, różne regiony odczuły różne skutki. O ile w środkowych i południowych obszarach spodziewano się utrzymujących się wysokich temperatur, w północnej i północno-wschodniej części kraju przez kilka następnych tygodni poranki mogą być nadal chłodniejsze.

Oczekiwano, że temperatury tegorocznego lata będą o 1.0–1.5 stopnia Celsjusza wyższe niż normalnie i wyższe niż w roku poprzednim ze względu na występowanie zjawiska El Niño.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.