Raport Bangkok Airways „Gwiezdny rok 2023”.

Krajowy-

W dniu 24 lutego 2024 r. Puttipong Prasarttong-Osoth, prezes Bangkok Airways Public Co., Ltd., publicznie ujawnił stały wskaźnik ożywienia w branży lotniczej w czwartym kwartale 4 r., będący wynikiem zwolnień z chińskich wiz i długie wakacje.


Ogólne wyniki Bangkok Airways w 2023 r. były pozytywne, a całkowity dochód w wysokości 21 miliardów bahtów wzrósł o 2022% w porównaniu z rokiem poprzednim (70.6).

Co więcej, było to skutkiem rosnącej liczby pasażerów korzystających z Bangkok Airways, a średnia cena biletu wyniosła 3,756 bahtów za podróż.

W 2023 roku Bangkok Airways osiągnął zysk operacyjny w wysokości 3 miliardów bahtów. Mieli dochód ze sprzedaży i usług w proporcji dochodu z przedsiębiorstw związanych z działalnością lotniska w wysokości 4 miliardów bahtów.

Tymczasem łączne wydatki Bangkok Airways wyniosły 18 miliardów bahtów, co zwiększyło się w porównaniu z rokiem poprzednim (2022) o 35.4%, z czego większość stanowiły koszty sprzedaży.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom zarówno zagranicznych, jak i krajowych pasażerów transportu lotniczego w 2023 r., Bangkok Airways wdrożyło nowe strategie biznesowe poprzez zwiększenie częstotliwości lotów, szczególnie do popularnych atrakcji turystycznych, takich jak Bangkok-Samui, Bangkok-Phuket, Phuket-Samui i Samui-Singapur .

Ponadto Bangkok Airways udostępnił nowe linie lotnicze na trasach Lampang-Mae Hong Son i Samui-Don Mueang.
Co najważniejsze, znaczącą zmianą w 2023 r. była umowa Code Share z Singapore Airlines, która obejmowałaby loty krajowe i międzynarodowe, takie jak Azja Południowo-Wschodnia, Australia i Nowa Zelandia, łącznie 28 liniami lotniczymi. Linie Air India były również objęte umową Code Share mającą na celu ułatwienie podróży lotniczych.

W innych najnowszych wiadomościach biznesowych i finansowych Jak informowaliśmy tutaj, Tajlandia również miała znakomity rok 7.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/