Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemcy aresztowani za nadmierne przedłużenie pobytu, kradzież i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 19 lutego do niedzieli 25 lutego 2024 r.

  1. W hotelu w Patong aresztowano Rosjanina, który przekroczył granicę pobytu.

Policja aresztowała 35-letniego Rosjanina w pokoju hotelowym w Patong.

2. 36-letni Tunezyjczyk został aresztowany w Patongu za kradzież.

Cudzoziemiec ukradł rzeczy ofiary na końcu Bangla Road.

3. Trzy osoby transpłciowe i trzech obcokrajowców zostało rannych w wyniku nieudanych negocjacji w sprawie cen za towarzystwo w kondominium w Karon w Mueang Phuket.

Mężczyźni rzekomo zgodzili się dać transpłciowym po 4,000 bahtów za poświęcony czas. Trzej transpłciowi ludzie przybyli do pokoju w kondominium, ale trzej obcokrajowcy przekazali jednemu z transpłciowych tylko 2,000 bahtów. Następnie poprosili pozostałe dwie osoby transpłciowe o opuszczenie pokoju i odmówili im zapłaty. To rozpoczęło konfrontację.

4. Nielegalny ukraiński przewodnik został aresztowany w obozie słoni w Rawai w Mueang Phuket.

„Phuket Express” zauważa, że ​​przewodnicy wycieczek są w Tajlandii zajęciem chronionym i że cudzoziemcy nie mają możliwości uzyskania pozwolenia na pracę ani wiz w przypadku tej pracy.

5. Według niego gubernator Phuket potwierdził, że w Phuket nie ma zagranicznej mafii.

„Jednak w mało prawdopodobnym przypadku, gdy je znajdziemy, jesteśmy gotowi rozprawić się z nimi i wyeliminować ich obecność w Tajlandii” – mówi gubernator Phuket.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.