Drugi żółw skórzasty składa jaja na plaży w Phuket

Phuket-

Drugi żółw skórzasty złożył jaja na plaży w Thalang, która jest drugim w tym roku gniazdem żółwia skórzastego na Phuket.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w sobotę (24 lutegoth) o godzinie 2:14 personel hotelu w podokręgu Mai Khao powiadomił ich, że na plaży Mai Khao znaleźli ślady żółwia morskiego składającego jaja.

DMCR przybył na plażę i znalazł ślady matki żółwia skórzastego, szerokie na około dwa metry. W gnieździe urzędnicy znaleźli 137 jaj żółwia skórzastego. Spośród tych 103 jaja były płodne.

Jaja przeniesiono w tę samą pobliską okolicę, co pierwszy zestaw jaj znalezionych na tej samej plaży, gdzie woda morska nie mogła dotrzeć do gniazda. Władze parku stwierdziły, że młode żółwie morskie powinny wykluć się za około 60 dni.

Żółw skórzasty złożył jaja na plaży w Thalang, która jest pierwszym w tym roku gniazdem żółwia skórzastego na Phuket.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.