Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: oficjalne rozpoczęcie lata i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 19 lutego do niedzieli 25 lutego 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajski Departament Meteorologii ogłosił, że lato ma rozpocząć się pod koniec tego miesiąca, a na marzec i kwiecień przewidywana jest fala ekstremalnych upałów.

Tajski Departament Meteorologii ogłosił początek lata w Tajlandii 21 lutego 2024 r.

W wielu częściach Tajlandii robi się już naprawdę gorąco!

2. Kapitan łodzi zginął po tym, jak dwie łodzie z długim ogonem przewożące 31 zagranicznych turystów rozbiły się w pobliżu wyspy w Krabi.

Jednak wszyscy zagraniczni turyści byli bezpieczni.

3. Sekcja 112 byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry: zarządzono dalsze dochodzenie.

Samdech Hun Sen, były premier Kambodży (1985–2023), przybył do rezydencji „Chan Song La”, aby powitać Thaksina Shinawatrę, a obecny premier Tajlandii Srettha Thavisin również odwiedził Thaksina w tym tygodniu. Obaj mężczyźni oświadczyli, że były to jedynie wizyty osobiste i że nie odbyły się żadne dyskusje o tematyce biznesowej ani politycznej.

4. Aby jeszcze bardziej pobudzić turystykę, rząd Tajlandii zatwierdził przedłużenie o sześć miesięcy zwolnienia z obowiązku wizowego dla gości z Kazachstanu, ważnego do 31 sierpnia 2024 r.

Ponad 172,000 2023 turystów odwiedziło Tajlandię po tym, jak we wrześniu ubiegłego roku rząd Tajlandii zdecydował się znieść obowiązek wizowy dla obywateli Kazachstanu.

5. Centralne Biuro Śledcze ujawniło postępy w sprawie dotyczącej sieci hazardowej „Minnie” powiązanej z wysokimi rangą funkcjonariuszami policji, w tym Polem. Gen. Surachet „Wielki Żart” Hakphan, Zastępca Szefa Policji Krajowej.

Pol. Gen. Surachetowi postawiono zarzuty zgodnie z art. 157 i 149, odpowiednio: zaniedbanie uczciwego wykonywania obowiązków i nielegalne otrzymanie mienia. Zaprzeczył wszystkim zarzutom i stwierdził, że one również nie zostały oficjalnie postawione jako zarzuty. Twierdzi, że spór z inną policją wysokiego szczebla ma charakter osobisty, a nie nielegalny i powinien zostać rozstrzygnięty wewnętrznie, a nie w sądzie.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.