Rząd Tajlandii wezwano do rozważenia długoterminowej umowy bezwizowej dla Indii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Liderzy turystyki w Tajlandii wzywają do dyskusji na temat ustanowienia długoterminowego porozumienia w sprawie ruchu bezwizowego z Indiami, spodziewając się znacznych korzyści, ponieważ oczekuje się, że do 2027 r. Indie staną się trzecią co do wielkości gospodarką świata.

Tymczasowe zwolnienie z obowiązku wizowego dla podróżnych z Indii już przyniosło pozytywne skutki i planuje się przedłużenie tej polityki o dwa dodatkowe lata po jego wygaśnięciu 10 maja. Zaproszenie ma na celu utrzymanie wzrostu liczby przyjazdów turystów z Indii, która zajmowała piąte miejsce pod względem liczby turystów, wynoszącej 258,269 18 osób według XNUMX lutego.

Zmiana w światowych rankingach gospodarczych, w wyniku której Indie mają wyprzedzić Niemcy, stwarza dla Tajlandii szansę na przyciągnięcie bardziej zamożnych indyjskich turystów. Zwolennicy trwałej polityki bezwizowej argumentują, że pobudziłaby ona turystykę i handel, zachęcając linie lotnicze do zwiększania oferty lotów. Potencjał rynku indyjskiego podkreśla duża liczba młodych pracowników oraz dobrze wykształcona grupa demograficzna o średnich dochodach, znana z hojnych wydatków na podróże, w tym hotele i zakupy.

Indyjscy turyści, często podróżujący z rodziną, są postrzegani jako intratni dla sektora hotelarsko-gastronomicznego, a ich średnie wydatki wahają się w granicach 60,000 100,000–50 100 bahtów na siedmiodniową wizytę. Indie stanowią również obiecujący rynek spotkań biznesowych, wyjazdów motywacyjnych i wystawnych ceremonii ślubnych, potencjalnie przynosząc XNUMX–XNUMX milionów bahtów na wydarzenie.

Zwiększają się wysiłki mające na celu wznowienie lotów między Tajlandią a Indiami, chociaż obecnie są one ograniczone do sześciu głównych miast Indii. Istnieje zapotrzebowanie na loty z drugorzędnych miast Indii o dużym popycie i sile nabywczej, takich jak Amritsar i Pune. Propozycja obejmuje również zwiększenie liczby lotów czarterowych na lotniska U-tapao i Chiang Mai, usprawnienie zakupów w ramach ruchu bezcłowego oraz rozwiązanie problemu niedoboru indyjskich restauracji w głównych tajskich miastach.

Na Phuket turyści indyjscy znajdują się wśród pięciu największych źródeł przyjazdów – w samym styczniu odwiedziło ich 25,524 2019 osób, co oznacza przewyższenie danych z 15 r. o XNUMX%.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.