Złodziej z Phuket zatrzymany po okradzeniu polskich turystów na wyspie Samui

Samui, Surat Thani –

Złodziej z Phuket został aresztowany po tym, jak ukradł zagranicznym turystom kosztowności o łącznej wartości 127,000 XNUMX bahtów w hotelu na wyspie Samui.

Na początku tego tygodnia policja w Bo Phut poinformowała „Phuket Express”, że aresztowała 44-letniego Prayata Lisema z Phuket. Skonfiskowano mu skradzioną torebkę Louise Vuitton, torebkę Pinko, torebkę Versace, diamentowe kolczyki, 25,000 XNUMX bahtów w gotówce i cztery karty kredytowe. Usłyszał zarzuty nocnej kradzieży.

Do aresztowania doszło po tym, jak para polskich turystów w wieku 32 i 30 lat złożyła doniesienie na tajskiej policji. Powiedzieli policji, że spali w pokoju w hotelu w pobliżu plaży Baan Lamai w podokręgu Maret w dystrykcie Samui, kiedy niezidentyfikowany złodziej ukradł im wiele przedmiotów.

Policja sprawdziła nagrania z telewizji przemysłowej i znalazła podejrzanego sedana w podokręgu Bo Phut w dystrykcie Samui. W końcu aresztowali podejrzanego i znaleźli wszystkie skradzione przedmioty w jego sedanie.

Podejrzany powiedział policji, że przyjechał sedanem z Phuket. Próbował zameldować się w danym hotelu, ale większość pokoi była już zarezerwowana. Następnie wszedł do hotelu i stwierdził, że jeden z pokoi nie jest zamknięty, ale w środku śpią turyści.

Prayat powiedział policji, że chciał znaleźć pracę na wyspie Samui, ale nie mógł znaleźć miejsca na nocleg, a poza tym zabrakło mu pieniędzy, więc uznał, że nie ma innego wyjścia, jak okraść turystów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.