Premier Srettha rozpoczął podróż po południowych prowincjach w celu ożywienia turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin wraz z kluczowymi członkami gabinetu rozpoczęli w dniach 27–29 lutego podróż po południowych prowincjach Pattani, Yala i Narathiwat, której celem było pobudzenie turystyki w południowym regionie Tajlandii.

Do premiera dołączyli Minister Transportu Suriya Jungrungreangkit, Minister Turystyki i Sportu Sudawan Wangsuphakijkosol, Minister Sprawiedliwości Pol Col Thawee Sodsong, Minister Kultury Sermsak Phongphanit i Wiceminister Spraw Wewnętrznych Kriang Kantinan.

Dzień Sretthy rozpoczął się od wizyty w Sanktuarium Filarowym Miasta Pattani o godzinie 2.30:XNUMX, gdzie on i jego delegacja nosili koszule wykonane z lokalnie produkowanej zielonej tkaniny Pattani, okazując szacunek i prosząc o błogosławieństwa dla swojej misji. Następnie grupa odwiedziła meczet Krue Se, ważne miejsce historyczne i kulturalne w Pattani.

Podczas ich wizyty premier wyraził swoje poparcie dla zachowania lokalnego rzemiosła, w tym wyrobów z mosiądzu, i zachęcał do przekazywania tych umiejętności przyszłym pokoleniom. Zlecił Ministerstwu Kultury rozważenie wsparcia dla utworzenia muzeum prezentującego liczne lokalne produkty Pattaniego, którym brakuje promocji.

Srettha próbowała także żywności halal od lokalnych przedsiębiorców i grup kobiet, wykazując duże zainteresowanie promowaniem Tajlandii jako światowego centrum halal w celu zwiększenia dochodów obywateli. Premier zaangażował się później w działalność kulturalną, m.in. nosząc tradycyjny kapelusz i uczestnicząc w malowaniu batiku, symbolizującym współpracę z lokalną społecznością.

Wizyta zakończyła się zwiedzaniem atrakcji turystycznych Pattani, w tym Ban Khun Phithak Raya, targu kulturalnego, świątyni Leng Chu Kiang i Festiwalu Turystycznego Pattani ASEAN.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.