Tajski minister transportu ogłasza plany usprawnienia transportu publicznego przed festiwalem Songkran

Krajowy-

9 lutego 00 r. o godzinie 27:2024 pan Suriya Juangroongruangkit, tajski minister transportu, publicznie ujawnił prasie wiadomości dotyczące transportu publicznego w związku z nadchodzącym festiwalem Songkran, co skłoniło odpowiednie agencje do zwiększenia częstotliwości pociągów, autobusów i linie lotnicze.

Suriya poradził Tajom, aby zaplanowali wycieczki i kupili wcześniej bilety na nadchodzący festiwal Songkran, czy to pociągiem, autobusem czy samolotem.

Niedawno Suriya zwrócił się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) z problemem wysokich cen biletów lotniczych na loty krajowe, aby rozważyć nowy wzór do obliczania kosztów lotu. Suriya podobno zapewnił, że obniżki cen zostaną wprowadzone przed festiwalem Songkran.

Suriya dodał ponadto, że terminal autobusowy Mo Chit/terminal autobusowy Chatuchak był poddawany pracom konserwacyjnym ze względu na wcześniejsze skargi dotyczące jego złego stanu podczas ostatnich świąt noworocznych.

Suriya stwierdził jednak, że terminal autobusowy Mo Chit będzie w lepszym stanie do kwietnia, a całkowita konserwacja zakończy się za półtora roku.

W dłuższej perspektywie Suriya publicznie ujawnił, że terminal centralny Krung Thep Aphiwat lub stacja Bang Sue Grand będzie węzłem komunikacyjnym w Tajlandii, posiadającym dla wygody wszystkie terminale w jednym miejscu. Plan zakładał wybudowanie nowego budynku, oddzielającego sekcje na każdym piętrze, zauważył Suriya.

Nie podano szczegółów dotyczących daty rozpoczęcia i zakończenia, a budżet i plany megaprojektu nie zostały ujawnione – zauważyła TPN.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.