Chiński turysta ranny po wypadku na parasailingu w Phuket

Phuket -

Chińska turystka złamała nogę po wypadku na parasailingu na plaży Karon.

Wiadomość stała się popularna w tajskich mediach społecznościowych w tym tygodniu po tym, jak strona „Luijeen” na Facebooku opublikowała jej historię pochodzącą pierwotnie z chińskich mediów, jak widać poniżej.

https://www.douyin.com/video/7340246270566567203

Turysta powiedział to 24 lutegoth pływała na parasailingu na plaży Karon, ale nie była w stanie kontrolować parasailingu, przez co uderzył on w ziemię. W wyniku zdarzenia złamała jej nogę. Operator parasailingu wezwał następnie służby ratunkowe. Turystka powiedziała, że ​​czekała dwie godziny na przyjazd karetki na plażę z powodu korka.

Po przybyciu do szpitala czekała kolejne sześć godzin, aż przeniesiono ją do szpitala prywatnego, ponieważ w pierwszym szpitalu nie było wystarczającego sprzętu. Miała zaszytą nogę ze względu na uraz o długości około 15 centymetrów.

Chinka stwierdziła, że ​​również jest rozczarowana operatorem parasailingu i zażądała odszkodowania w wysokości 200,000 XNUMX bahtów. Nie było jednak jasne, czy otrzymała jakiekolwiek odszkodowanie i w jakiej wysokości. Z doniesień wynika, że ​​Chinka monitoruje sprawę i zamierza pozwać operatora paralotni.

Od tego czasu historia stała się popularna w chińskich mediach społecznościowych dzięki setkom tysięcy udostępnień i milionom wyświetleń, a urzędnicy z Phuket współpracują obecnie z turystką i jej tłumaczem, aby zapewnić porozumienie w sprawie odszkodowania za obrażenia, łącznie z odwiedzeniem turystki i osobiście przepraszając za incydent.

Kilku urzędników z Phuket odwiedziło przedmiotowego operatora parasailingu, którego nazwa została utajniona ze względu na toczące się dochodzenie, i potwierdziło, że operator działa legalnie, posiada odpowiednią licencję i spełnia inne wymogi prawne.

Operator, który twierdzi, że ma dziesięciu świadków, według doniesień obwinia wiatr za nagłą zmianę i spowodowanie wypadku oraz że wypadek nie nastąpił z jego winy, ale także „uczestniczy” w procesie mediacji i jest świadomy o turystycznych konsekwencjach wypadku.

Nie jest jasne, czy szpital lub pogotowie ratunkowe, których nazwiska również są w posiadaniu policji, poniosą jakiekolwiek konsekwencje w związku z rzekomym powolnym czasem reakcji i oczekiwaniem.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.