Premier odwiedza południowe prowincje, aby pobudzić gospodarkę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin podkreśliła, że ​​jego wizyta w trzech południowych prowincjach przygranicznych w dniach 27–29 lutego miała na celu dalsze wzmocnienie lokalnej gospodarki na południu.

Premier stwierdził, że wizyta miała także na celu odkrycie niewidzianych lub nieznanych ciekawych miejsc turystycznych, produktów i działań w tych niezwykłych prowincjach, aby stworzyć wartość dodaną.

Zauważył, że różne przedmioty prezentowane przez mieszkańców podczas jego wizyty, w tym żywność, przybory kuchenne i wyroby z mosiądzu, są wysokiej jakości i wartości. Premier zauważył, że rzemieślnicy zajmujący się tymi wyrobami starzeją się i zmniejsza się ich liczba, w związku z czym polecił Ministrowi Kultury zbadanie i ewentualne opracowanie programu przywracającego popularność tych wyrobów.

Srettha wspomniał także o festiwalu Chao Mae Lim Ko Niao, w którym miał okazję uczestniczyć podczas swojej wizyty i który odwiedził znaczną liczbę turystów. To skłoniło go do rozważenia możliwości podniesienia festiwalu do rangi wydarzenia globalnego, podobnego do Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket.

Ponadto premier planuje sprowadzenie Miejskiej Orkiestry Młodzieżowej Yala na występ dla sułtana Brunei Darussalam podczas jego oficjalnej wizyty w Tajlandii w marcu lub kwietniu.

Jeśli chodzi o lotnisko Betong, które jest obecnie lotniskiem międzynarodowym, ale musiało zaprzestać działalności, premier Srettha wspomniał, że jeśli lotnisko mają obsługiwać podmioty prywatne, popyt musi być wystarczający. Wskazał, że jego wizyta na południu ma także generować popyt i uświadamiać światu, że warto odwiedzić trzy południowe prowincje przygraniczne. Zapewnił, że jeśli będzie zapotrzebowanie, loty na pewno przyjdą.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.