Ogłoszono środki bezpieczeństwa w turystyce

KOMUNIKAT PRASOWY:

Puangpet Chunlaiad, minister przy Kancelarii Premiera, przewodniczył spotkaniu z agencjami partnerskimi sieci, którego celem było zintegrowanie prac sektora publicznego i prywatnego w turystyce.

Podczas spotkania zgłoszono różne kwestie związane z turystyką, w tym problemy związane z nękaniem przez taksówkarzy turystów i nagabywaniem ich do zakupu towarów i usług w powiązanych sklepach. Kolejnymi tematami poruszanymi podczas spotkania były sprawiedliwe pobieranie opłat dla obu stron, ruch pieszy i drogowy oraz różne wymiary bezpieczeństwa turystycznego.

Na spotkaniu zaproponowano wstępne środki w celu ogólnego rozwiązania tych problemów. Jeśli chodzi o ruch, administracja będzie wykorzystywać technologie, takie jak kamery AI, do wykrywania wykroczeń drogowych, reorganizacji chodników i regulowania parkowania w transporcie publicznym.

Zostaną wydane symbole ostrzegające turystów i usługobiorców, w tym naklejki na trójkołowe riksze tuk-tuk i taksówki ostrzegające turystów o oszukańczym namawianiu do zakupu towarów i usług, wskazujące, że pojazdy z naklejkami są zarejestrowane, podobnie jak sklepy.

Kontynuowana będzie integracja wysiłków odpowiednich agencji w celu ostrzegania, karania i karania sprawców przestępstw wobec turystów. Środki społeczne obejmują kampanie zachęcające do udziału społeczeństwa w monitorowaniu i chwaleniu tych, którzy wnoszą pozytywny wkład do społeczeństwa, jednocześnie ostrzegając złoczyńców.

Turyści otrzymają przydatne informacje po przybyciu do Tajlandii, takie jak ważne numery kontaktowe w sytuacjach awaryjnych oraz przewodniki zawierające listę przyjaznych, ocenionych gwiazdkami i godnych zaufania sklepów i usług certyfikowanych przez powiązane agencje turystyczne.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.