Jaja żółwia skórzastego znalezione na plaży Phang Nga

Phangnga –

Matka żółwia skórzastego złożyła jaja na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Na początku tygodnia urzędnicy Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych powiedzieli „Phuket Express”, że znaleźli ślady matki żółwia morskiego na plaży na terenie Parku Narodowego Khao Lam Pi Hat Thai Mueang. Ślady matki żółwia skórzastego miały szerokość 200 centymetrów.

W gnieździe znajdowało się kilka jaj żółwi morskich. Na obszar ten nie miała wpływu woda morska ani zła pogoda. Jaja nie zostały usunięte i zliczone. Gniazdo jest chronione i monitorowane do czasu wyklucia się jaj przez odpowiednie władze. Urzędnicy stwierdzili, że młode żółwie morskie powinny wykluć się za około 60 dni.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.