Rząd zaleca zachowanie czujności, aby zapobiec utonięciu dzieci

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd ostrzega rodziców i opiekunów, aby nie pozwalali dzieciom na dostęp do zbiorników wodnych bez nadzoru, ponieważ może to prowadzić do nieprzewidzianych zdarzeń i potencjalnie śmiertelnych utonięć.

Karom Phonphonklang, zastępca rzecznika rządu, ujawnił, że w obliczu zbliżającego się końca kadencji wielu szkół istnieją obawy, że dzieci pozostające w domu mogą nie znajdować się pod takim samym nadzorem, jak w czasie uczęszczania do szkoły. Może to prowadzić do tego, że dzieci będą zachęcać się nawzajem do zabawy w naturalnych zbiornikach wodnych, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia się, upadku lub utonięcia.

Karom poradziła rodzicom i opiekunom, aby ściśle nadzorowali swoje dzieci, podkreślając, że nie należy pozwalać dzieciom bawić się w wodzie bez nadzoru, nawet jeśli jest to znane miejsce w pobliżu ich domu.

Dodał, że jeśli rodzice zabierają swoje dzieci do pracy w pobliżu zbiorników wodnych, powinni zadbać o to, aby były one w zasięgu ręki. Zastępca Rzecznika Rządu zaapelował także o współpracę społeczną w zajęciu się tym problemem, monitorowaniu zagrożonych obszarów wodnych, instalowaniu znaków ostrzegawczych i udostępnianiu lokalnie dostępnych urządzeń pływających do użytku w sytuacjach awaryjnych.

Nadmienił także, że w ośrodkach turystycznych, nad zbiornikami wodnymi i morzami, powinni przez cały czas dyżurować ratownicy.

Karom omówił następujące środki zapobiegawcze w przypadku utonięć wśród małych i starszych dzieci: W przypadku małych dzieci w wieku poniżej 5 lat zaleca się trzymanie ich z dala od zbiorników wodnych, ponieważ mogą się poślizgnąć i wpaść do środka. Nie powinny one podnosić przedmiotów, które spadły samodzielnie do wody, ale poproś o pomoc osobę dorosłą i unikaj schylania się lub zaglądania do źródeł wody, kałuż lub wiader, ponieważ może spaść głową w dół.

W przypadku starszych dzieci nacisk kładzie się na zakaz zabawy w wodzie bez nadzoru. Jeżeli ktoś widzi, jak ktoś wpada do wody, nie powinien wskakiwać do wody, aby pomóc, ponieważ zrozpaczona osoba może go obezwładnić, co może doprowadzić do utonięcia obu osób. Zamiast tego powinni krzyczeć o pomoc, wezwać pomoc i zadzwonić do zespołu ratownictwa medycznego pod numer 1669 lub skontaktować się z najbliższym szpitalem.

Powinni także rzucić do wody pobliskie przedmioty, aby pomóc jej utrzymać się na powierzchni, i wysunąć przedmioty, takie jak kije, liny lub ubranie, aby osoba mogła je chwycić i odciągnąć w bezpieczne miejsce.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Powiązany niedawny artykuł:

Na plaży na Koh Samui znaleziono ciało zaginionego nastolatka.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.