Ostrzeżenia przed falami upałów i burz w całej Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologii (TMD) ujawnił, że górną część Tajlandii pokrywa obszar niskiego ciśnienia spowodowany intensywnym upałem, co powoduje upały na wielu obszarach.

Jednocześnie obszar wysokiego ciśnienia, czyli masa zimnego powietrza z Chin, rozprzestrzeniła się nad północno-wschodnim regionem i Morzem Południowochińskim. W połączeniu z południowymi i południowo-wschodnimi wiatrami panującymi nad Zatoką Tajlandzką i całym krajem, oczekuje się, że warunki te doprowadzą do letnich burz w górnej części Tajlandii.

Charakteryzujące się burzami, silnymi podmuchami wiatru i możliwym gradem na niektórych obszarach, a także uderzeniami piorunów, TMD zaleca mieszkańcom dotkniętych obszarów ostrożność ze względu na niebezpieczeństwa stwarzane przez te letnie burze.

Zaleca się unikanie otwartych przestrzeni, stania pod dużymi drzewami, słabymi budynkami i billboardami. Ponadto wzywa się rolników, aby przygotowali się w tym okresie na potencjalne szkody w produktach rolnych i ryzyko dla zwierząt gospodarskich i zachowywali czujność.

W dolnej części Zatoki Tajlandzkiej warunki morskie są umiarkowane, a wysokość fal wynosi 1-2 metry, a na obszarach, w których występują burze, fale mogą przekraczać 2 metry. W górnej części Zatoki Tajlandzkiej i na Morzu Andamańskim fale osiągają wysokość około 1 metra, a w warunkach sztormowych przekraczają 1 metr.

TMD zaleca marynarzom w Zatoce Tajlandzkiej i Morzu Andamańskim, aby nawigowali z zachowaniem ostrożności i unikali żeglugi w obszarach sztormowych.

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza, w północnych, północno-wschodnich i centralnie położonych regionach występuje umiarkowany do wysokiego poziom cząstek stałych i zamglenie spowodowane słabymi wiatrami i słabą cyrkulacją powietrza.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.