500 mieszkańców Phuket zebrało się w willi szwajcarskiego emigranta, aby odzyskać rzekomą „prywatną plażę”

Thalang, Phuket –

3 marca 2024 r. około godziny 9:00 ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby demonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Początkowy atak, który miał miejsce 24 lutego 2024 r., wywołał oburzenie i krytykę ze strony obywateli Tajlandii po tym, jak lekarz zgłosił kopnięty przez pana Daviegod w pobliżu wynajmowanej przez niego willi przy plaży w okolicy Thalang. Kobieta, która pracuje w lokalnym prywatnym szpitalu, powiedziała, że ​​gdy doszło do napaści, siedziała na schodach prowadzących na publiczną plażę przed willą.

Pokojowa demonstracja zorganizowana przez mieszkańców Phuket rozpoczęła się o godzinie 9:00. W pobliżu miejsca rzekomej napaści zgromadziło się ponad 500 osób, a policjanci byli również obecni, aby utrzymać porządek.

Uczestnicy robili zdjęcia i trzymali tabliczki napisane w języku angielskim i tajskim, wyrażające dezaprobatę dla działań pana Davida. Według protestujących zgromadzili się oni, aby zaprotestować nie tylko przeciwko zachowaniu emigranta, ale także przeciwko doniesieniom jakoby willa rościła sobie prawo własności do części plaży Ya Mu przed posiadłością, która zgodnie z tajskim prawem ma być publiczna.

Zgodnie z tajskim prawem wszystkie plaże w Tajlandii są uważane za publiczne i niezbywalne. Oznacza to, że nie można ich sprzedawać, cedować ani zajmować się nimi komercyjnie, zgodnie z postanowieniami tajskiego kodeksu cywilnego i handlowego.

Jeden z protestujących, pan Prasit, oświadczył, że po zapoznaniu się z doniesieniami prasowymi poczuł się zmuszony do wzięcia udziału w demonstracji. Wyraził wsparcie dla ofiary, wzywając jednocześnie władze do podjęcia zdecydowanych działań w celu zapewnienia, że ​​przestrzenie publiczne, takie jak plaża Ya Mu, pozostaną dostępne i przyjemne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Niektórzy z protestujących twierdzili również, że pan David miał już problemy z sąsiadami i mieszkańcami na długo przed tym, zanim doszło do tego niedawnego incydentu.

Dochodzenie w sprawie rzekomej napaści jest w toku, a pan David przeprosił za incydent, twierdząc, że był on niezamierzony, ponieważ po prostu „poślizgnął się”. prosząc lekarza o opuszczenie jego majątku.

Wirusowe wideo przedstawiające wydarzenie nie pokazuje wyraźnie kopnięcia, ponieważ kamera w ostatniej sekundzie odwróciła się, ale wygląda na to, że cudzoziemiec, prawdopodobnie pan David, wykrzykuje wulgaryzmy pod adresem lekarza i jej przyjaciółki, aby zeszli ze schodów, zamiast grzecznie o to poprosić.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboard, Wątkilub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.