Chińczyk aresztowany w Phuket za rzekomą bycie przewodnikiem

Phuket -

Chińczyk został aresztowany po tym, jak rzekomo pracował nielegalnie jako przewodnik wycieczek.

Policja turystyczna w Phuket poinformowała Phuket Express, że w piątek (1 marca)st) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Mah, lat 32, obywatel Chin w Wichit.

Został zabrany na komisariat policji w Wichit. Grozi mu zarzut pracy bez pozwolenia i bycia przewodnikiem wycieczek bez licencji.

Przewodnik turystyczny to zawód chroniony w Tajlandii, zauważa Phuket Express, a obcokrajowcy nie mogą nawet uzyskać pozwolenia na pracę, aby legalnie nim zostać.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.