Wicepremier Anutin Charnvirakul przemawia do rzekomej zagranicznej mafii w Phuket i obiecuje podjąć poważne działania

Phuket —

W dniu 3 marca 2024 r. pan Thanakorn Wangboonkongchana, zastępca przywódcy Zjednoczonego Narodu Tajskiego, ujawnił to publicznie po zeszłotygodniowej wizycie w Phuket w celu sprawdzenia i zebrania informacji dotyczących zarzutów dotyczących obecności zagranicznych gangów mafijnych na tym obszarze.

Phuket to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Tajlandii wśród zagranicznych turystów. Jednak okazało się, że jeśli chodzi o przedsiębiorstwa w Phuket, ilość była większa niż jakość, zauważył Thanakorn.

Tymczasem wielu sprzedawców ulicznych i pracowników związanych z turystyką skarżyło się na rzekome gangi zagranicznej mafii w okolicy Phuket, składające się głównie z obywateli Rosji, przejmujące firmy Tajów, stwierdził Thanakorn.

Zagraniczne gangi mafijne podobno nie bały się prawa, ponieważ rzekomo przemycały nielegalne substancje do swoich lokali rozrywkowych i były zamożne, płacąc skorumpowanym urzędnikom, aby uniknąć działań prawnych, powiedział Thanakorn. Chciał zastanowić się nad lokalnymi problemami i udzielić wglądu premierowi Tajlandii oraz wicepremierowi i ministrowi spraw wewnętrznych Anutinowi Charnvirakulowi w celu pilnej kontroli.

Ponadto zgłoszono, że zatory w ruchu drogowym w Phuket stanowią problem od długiego czasu. Po zapoznaniu się z problemem premier Tajlandii wydał polecenie panu Suriyi Juangroongruangkitowi, tajskiemu ministrowi transportu i odpowiednim agencjom podjęcie natychmiastowych działań i rozszerzenie nowych tras na lotnisko w Phuket.

Tego samego dnia o godzinie 12:30 Anutin poruszył kwestię rzekomych gangów zagranicznej mafii w Phuket i nalegał, aby przedstawiciele rządu Phuket podjęli działania w tej sprawie. Zapewnił, że posiadanie wpływowych obcokrajowców o złej reputacji sprawujących władzę nad miejscową ludnością w Tajlandii jest niedopuszczalne.

Anutin dodał również, że każda wpływowa osoba o złych wpływach, niezależnie od tego, czy jest obywatelem Tajlandii, czy nie, powinna odejść, jeśli nie przestrzegała prawa i nie miała dobrych intencji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.