Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: rzekome wyrzucenie lekarza przez szwajcarskiego emigranta i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 26 lutego do niedzieli 3 marca 2024 r.

  1. Taksówkarz na motocyklu z Phuket rzekomo dokonał przemocy na tle seksualnym wobec niemieckiej pasażerki.

18-letni taksówkarz na motocyklu został aresztowany po rzekomym dokonaniu napaści na tle seksualnym na niemiecką turystkę w Phuket.

Niemka pozytywnie zidentyfikowała młodego mężczyznę biorącego udział w zdarzeniu.

2. Chińska turystka złamała nogę po wypadku na parasailingu na plaży Karon.

To wydarzenie odbiło się szerokim echem w Chinach nie ze względu na wypadek, bo wypadki się zdarzają, ale ze względu na rzekomy czas potrzebny na przewiezienie jej do szpitala, postawienie diagnozy i leczenie oraz spór o odszkodowanie za wypadek od operatora parasailingu. Później udało się osiągnąć porozumienie finansowe pomiędzy firmą zajmującą się parasailingiem a ofiarą, dzięki „naleganiom” prominentnych tajskich urzędników.

3. Lekarz został rzekomo kopnięty i zaatakowany słownie przez cudzoziemca i jego żonę z Tajlandii w pobliżu willi na plaży w Pa Klok.

Szwajcarski emigrant i jego tajska żona przeprosili tajskiego lekarza i Tajów za wirusowy incydent z kopnięciem, ale Szwajcar nadal upiera się, że poślizgnął się, a kopnięcie nie było celowe.

Szwajcarski emigrant został oskarżony o uszkodzenie ciała i umysłu po tym, jak rzekomo kopnął lekarkę w pobliżu wynajmowanej przez niego willi w Thalang.

Temat ten nadal dominuje na pierwszych stronach gazet.

4. Nakazano rozbiórkę schodów plażowych willi po tym, jak urzędnicy ustalili, że rzeczywiście wkraczają na publiczną plażę w Paklok. Nastąpiło to po wirusowym incydencie z udziałem obcokrajowca i tajskiego lekarza na schodach.

Właścicielowi willi przy plaży Yamu w Paklok grożą kroki prawne po tym, jak część willi wdarła się na teren publiczny.

Jak wyżej, kwestia ta nadal dominuje na pierwszych stronach gazet.

5. Widzi się ludzi siedzących na schodach, które stały się centralnym punktem kontrowersji. W zdarzeniu biorą udział Szwajcar imieniem Urs „David” Fehr i jego tajska żona.

Plaża Yamu znalazła się ostatnio na pierwszych stronach gazet w całej Tajlandii po debacie pomiędzy szwajcarskim emigrantem a tajskim lekarzem na temat rzekomego kopnięcia na schodach prowadzących do jego wynajmowanej willi przy plaży.

6. Ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby zademonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Obecnie w sprawę zaangażowane są nawet biuro premiera Tajlandii i najwyższy policjant w Tajlandii, a wiza emigranta jest obecnie poddawana kontroli. Urzędnicy z Phuket planują również sprawdzić wszystkie wille przy plaży Yamu pod kątem włamań i zaproponowali szczegółowe sprawdzenie przeszłości obcokrajowców przebywających długoterminowo, prowadzących działalność gospodarczą na phuket.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.