Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: ciągłe ostrzeżenia o fali upałów i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 26 lutego do niedzieli 3 marca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Premier Tajlandii z niespodzianką odwiedza lotnisko Suvarnabhumi.

W odpowiedzi na wezwanie służb lotniska Srettha poinstruował odpowiednie agencje, aby znalazły rozwiązania pozwalające skrócić czas procesu odprawy.

2. Funkcjonariusze policji w Cha-uat otrzymali zgłoszenie o przestępstwie z użyciem noża, przedstawiającym sierżanta policji, który wpadł w szał i dźgnął dwie niewinne starsze osoby na motocyklu w Cha-uat w stanie Nakhon Si Thammarat, powodując jedną ofiarę i jedno poważne obrażenia.

Zgłoszono, że według lekarza podejrzany miał dokumentację medyczną ze szpitala Songklanagarind dotyczącą ciężkiej depresji.

3. Tajska policja odkrywa morderstwo TajwańczykówOsoba w pobliżu lotniska Suvarnabhumi, ściga podejrzanych uciekających do Kambodży.

Ciało Tajwańczyka, publicznie zidentyfikowanego jako 43-letni Shih Mou Chiang, było zbiegiem poszukiwanym za przestępstwa rabunkowe i posiadanie broni palnej. Podejrzani uciekli do różnych krajów.

4. Liderzy turystyki w Tajlandii wzywają do dyskusji na temat ustanowienia długoterminowego porozumienia w sprawie ruchu bezwizowego z Indiami, spodziewając się znacznych korzyści, ponieważ oczekuje się, że do 2027 r. Indie staną się trzecią co do wielkości gospodarką świata.

Na chwilę obecną jest to jedynie propozycja.

5. Tajski Departament Meteorologii (TMD) ujawnił, że górną część Tajlandii pokrywa obszar niskiego ciśnienia spowodowany intensywnym upałem, co powoduje upały na wielu obszarach.

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza, w północnych, północno-wschodnich i centralnie położonych regionach występuje umiarkowany do wysokiego poziom cząstek stałych i zamglenie spowodowane słabymi wiatrami i słabą cyrkulacją powietrza.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.