AKTUALIZACJA: Szwajcarski emigrant oskarżony o rzekome kopnięcie tajskiego lekarza podczas sprawdzania jego wizy przez tajski urząd imigracyjny

Phuket -

Należy wystąpić o cofnięcie legalnego zezwolenia na pobyt długoterminowy w Tajlandii szwajcarskiemu emigrantowi, który w zeszłym miesiącu rzekomo kopnął tajskiego lekarza w wyniku incydentu wirusowego, który zdominował nagłówki tajskich mediów.

Nasze poprzednie historie:

Lekarz został rzekomo kopnięty i zaatakowany słownie przez cudzoziemca i jego żonę z Tajlandii w pobliżu willi na plaży w Pa Klok.

Film z zdarzenia można zobaczyć tutaj. Zawiera ostry język, który może urazić wrażliwych widzów.

Szwajcarski emigrant i jego tajska żona przeprosili tajskiego lekarza i Tajów za wirusowy incydent z kopnięciem, ale Szwajcar nadal upiera się, że poślizgnął się, a kopnięcie nie było celowe.

Szwajcarski emigrant został oskarżony o uszkodzenie ciała i umysłu po tym, jak rzekomo kopnął lekarkę w pobliżu wynajmowanej przez niego willi w Thalang.

Zdjęcia przedstawiają wirusowy problem wtargnięcia na plażę w Phuket, gdzie widać ludzi siedzących na schodach, które stały się centralnym punktem kontrowersji.

Ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby zademonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Władze Phuket nakazały usunięcie większości schodów, na których doszło do zdarzenia, twierdząc, że nielegalnie wkroczyły one na plażę.

Właścicielowi willi przy plaży Yamu w Paklok grożą kroki prawne po tym, jak część willi wdarła się na teren publiczny.

Zburzono schody w willi, która wkraczała na plażę Yamu, gdzie tajski lekarz został rzekomo kopnięty przez szwajcarskiego emigranta w wyniku incydentu wirusowego.

Wicepremier Anutin Charnvirakul przemawia w Phuket do rzekomej zagranicznej mafii i obiecuje podjęcie poważnych działań.

Teraz aktualizacja:

Podpułkownik Sarupong Thanomjit, dowódca Regionu 8, ujawnił, że w grudniu ubiegłego roku 2023 r. pan David miał już do czynienia z innym incydentem związanym z kłótnią drogową. Wirusowe wideo uchwyciło go, jak odmawia ustąpienia ambulansowi na drodze w Phuket, a nawet niegrzecznie gestykuluje środkowym palcem.

Następnie kierowca ambulansu złożył skargę na policję i udostępnił wideo w mediach społecznościowych. W odpowiedzi pan David złożył również doniesienie prawne przeciwko kierowcy, zarzucając, że w Internecie rozpowszechniono fałszywe informacje, które zaszkodziły jego reputacji i spowodowały zniesławienie.

Podpułkownik Sarupong podkreślił, że zachowanie pana Davida sugeruje, że mógł grozić innym, stwarzając ryzyko zarówno dla pokoju, jak i bezpieczeństwa publicznego. Pan David zaprzeczył zarówno incydentowi z kopnięciem, twierdząc, że się poślizgnął, jak i rzekomemu incydencie z karetką, twierdząc, że to fałszywe informacje, a nie cała historia, i planuje bronić tej kwestii w sądzie.

Obecnie policja prowincji Phuket zbiera dowody w celu złożenia formalnego wniosku do urzędu imigracyjnego w Phuket. Niniejszy wniosek ma na celu cofnięcie pozwolenia panu Davidowi na pobyt w Tajlandii. Nie jest jasne, jaką dokładnie wizę posiada David, zauważa „Phuket Express”, a urzędnicy twierdzili wcześniej jedynie, że jest to wiza długoterminowa. Ponieważ pan David jest właścicielem firmy, prowadzi rezerwat słoni non-profit i dostępnych jest kilka opcji.

W międzyczasie pan David podobno zwrócił się o pomoc do swojego prawnika i pomocy prawnej, aby spróbować zakwestionować zarzuty. Przeprosił za rzekomy incydent z kopnięciem, ale przeprosiny nie zostały dobrze przyjęte przez wielu Tajów, którzy twierdzili, że nie były one szczere i nadal nie chciał się przyznać, że ją kopnął, podtrzymując twierdzenia, że ​​się poślizgnął.

W innych wiadomościach,

Według niego gubernator Phuket potwierdził, że w Phuket nie ma zagranicznej mafii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.