Białorusin uratowany po zagubieniu się w dżungli w Phuket

Thalang, Phuket-

W poniedziałek (4 marca) policja turystyczna w Phuket otrzymała wezwanie pomocy od Białorusina, który zaginął w dżungli w pobliżu plaży Nai Thon, w dystrykcie Sakoo.

Mężczyzna wyjaśnił, że przybył do Tajlandii w poprzednim miesiącu i przebywał w Bangkoku. 3 marca udał się do Phuket i zatrzymał się w hotelu w pobliżu plaży Nai Yang w Sakoo.

Jednak w poniedziałek po wymeldowaniu się z hotelu postanowił zwiedzić plażę Layan w Cherng Talay. Uzbrojony w mapę wyruszył na spacer. Niestety około godziny 6:00 zorientował się, że się zgubił i zaczął szukać drogi ucieczki. W miarę upływu godzin jego zaniepokojenie było coraz większe i w końcu wezwał pomoc.

Na szczęście policja w Sakoo i ratownicy szybko zlokalizowali go w dżungli w pobliżu plaży Nai Thon i bezpiecznie uratowali o 5:30 we wtorek (5 marca). Jego solowa przygoda przybrała nieoczekiwany obrót, ale wyszedł bez szwanku, choć był trochę mądrzejszy w zakresie nawigacji w dżungli!

„The Phuket Express” nie ujawnił nazwiska ani wieku mężczyzny.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.