AKTUALIZACJA: Zburzono schody w willi w Phuket, w której rzekomo kopnięto lekarza

Phuket -

Zburzono schody w willi, która wkraczała na plażę Yamu, gdzie tajski lekarz został rzekomo kopnięty przez szwajcarskiego emigranta w wyniku incydentu wirusowego.

Nasze poprzednie historie:

Lekarz został rzekomo kopnięty i zaatakowany słownie przez cudzoziemca i jego żonę z Tajlandii w pobliżu willi na plaży w Pa Klok.

Film z zdarzenia można zobaczyć tutaj. Zawiera ostry język, który może urazić wrażliwych widzów.

Szwajcarski emigrant i jego tajska żona przeprosili tajskiego lekarza i Tajów za wirusowy incydent z kopnięciem, ale Szwajcar nadal upiera się, że poślizgnął się, a kopnięcie nie było celowe.

Szwajcarski emigrant został oskarżony o uszkodzenie ciała i umysłu po tym, jak rzekomo kopnął lekarkę w pobliżu wynajmowanej przez niego willi w Thalang.

Zdjęcia przedstawiają wirusowy problem wtargnięcia na plażę w Phuket, gdzie widać ludzi siedzących na schodach, które stały się centralnym punktem kontrowersji.

Ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby zademonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Władze Phuket nakazały usunięcie większości schodów, na których doszło do zdarzenia, twierdząc, że nielegalnie wkroczyły one na plażę.

Właścicielowi willi przy plaży Yamu w Paklok grożą kroki prawne po tym, jak część willi wdarła się na teren publiczny.

Wicepremier Anutin Charnvirakul przemawia w Phuket do rzekomej zagranicznej mafii i obiecuje podjęcie poważnych działań.

Należy wystąpić o cofnięcie legalnego zezwolenia na pobyt długoterminowy w Tajlandii szwajcarskiemu emigrantowi, który w zeszłym miesiącu rzekomo kopnął tajskiego lekarza w wyniku incydentu wirusowego, który zdominował nagłówki tajskich mediów.

Teraz aktualizacja:

Dokumenty nakazujące rozbiórkę zostały początkowo umieszczone w pobliżu schodów kilka dni temu. Lokalni mieszkańcy zauważyli jednak, że w poniedziałek 4 marca zamówienia zniknęły z okolic schodów.

We wtorek (5 marca brth) właściciel projektu luksusowej willi użył koparki do wyburzenia schodów willi i niektórych konstrukcji na terenie willi, które wkroczyły na plażę.

Ukończenie rozbiórki zajęło około godziny. Urzędnicy z Phuket i policja Thalang sprawdzali ten obszar, aby upewnić się, że jest on właściwie zgodny z przepisami.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.