AKTUALIZACJA: Szwajcarski emigrant w Phuket w centrum incydentu wirusowego mógł przedłużyć swoją wizę biznesową ze względu na toczącą się sprawę sądową

Phuket -

Szwajcarski emigrant przebywający w Phuket, będący świadkiem incydentu wirusowego, posiadający wizę biznesową, może ją przedłużyć ze względu na toczące się działania prawne, mimo że niektórzy urzędnicy i mieszkańcy Phuket wzywają do jego natychmiastowej deportacji.

Nasze poprzednie historie:

Lekarz został rzekomo kopnięty i zaatakowany słownie przez cudzoziemca i jego żonę z Tajlandii w pobliżu willi na plaży w Pa Klok.

Film z zdarzenia można zobaczyć tutaj. Zawiera ostry język, który może urazić wrażliwych widzów.

Szwajcarski emigrant i jego tajska żona przeprosili tajskiego lekarza i Tajów za wirusowy incydent z kopnięciem, ale Szwajcar nadal upiera się, że poślizgnął się, a kopnięcie nie było celowe.

Szwajcarski emigrant został oskarżony o uszkodzenie ciała i umysłu po tym, jak rzekomo kopnął lekarkę w pobliżu wynajmowanej przez niego willi w Thalang.

Zdjęcia przedstawiają wirusowy problem wtargnięcia na plażę w Phuket, gdzie widać ludzi siedzących na schodach, które stały się centralnym punktem kontrowersji.

Ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby zademonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Władze Phuket nakazały usunięcie większości schodów, na których doszło do zdarzenia, twierdząc, że nielegalnie wkroczyły one na plażę.

Właścicielowi willi przy plaży Yamu w Paklok grożą kroki prawne po tym, jak część willi wdarła się na teren publiczny.

Zburzono schody w willi, która wkraczała na plażę Yamu, gdzie tajski lekarz został rzekomo kopnięty przez szwajcarskiego emigranta w wyniku incydentu wirusowego.

Wicepremier Anutin Charnvirakul przemawia w Phuket do rzekomej zagranicznej mafii i obiecuje podjęcie poważnych działań.

Należy wystąpić o cofnięcie legalnego zezwolenia na pobyt długoterminowy w Tajlandii szwajcarskiemu emigrantowi, który w zeszłym miesiącu rzekomo kopnął tajskiego lekarza w wyniku incydentu wirusowego, który zdominował nagłówki tajskich mediów.

Teraz aktualizacja:

Wicegubernator Phuket, Adul Choothong, wyjaśnił, że wspomniany szwajcarski emigrant, pan David, który posiada roczną wizę biznesową w Tajlandii, boryka się z bieżącymi problemami prawnymi związanymi z incydentem wirusowym. Jego wiza wygasa 13 marca. Jednak ze względu na toczące się postępowanie sądowe nie można mu natychmiast cofnąć wizy.

Oto scenariusze, które według pana Adula mogą się wydarzyć:

1. Proces prawny kończy się przed 13 marca:
– Jeżeli proces prawny zakończy się przed datą wygaśnięcia wizy, pan David może poprosić władze imigracyjne w Phuket o kontynuowanie procesu cofnięcia wizy i deportacji, chociaż nie jest to ustalone raz na zawsze.

2. Proces prawny kończy się po 13 marca:
– Jeśli proces prawny przedłuży się po 13 marca, urząd imigracyjny w Phuket będzie musiał przedłużyć swoją wizę do czasu rozwiązania kwestii prawnych.
– Pan David zaprzeczył oskarżeniu o kopnięcie lekarza, a kolejnym krokiem będzie postępowanie sądowe.
– W tym okresie otrzyma „wizę podejrzanego”.

Dokument zawierający wniosek o cofnięcie pozwolenia na pobyt pana Davida w Tajlandii znajduje się obecnie w posiadaniu urzędu imigracyjnego w Phuket. Wniosek został złożony przez odpowiednich urzędników z Phuket, jednak nie gwarantuje deportacji Davida, który według doniesień współpracuje z własnym zespołem prawnym, aby walczyć z takim nakazem.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.