Incydent związany z przedłużeniem pobytu w Phuket: Australijczyk aresztowany po ucieczce ze szpitala

Phuket-

W środę 6 marca policja prowincji Phuket zatrzymała 26-letniego Australijczyka w hotelu w pobliżu skrzyżowania Sri Kor w Kathu. Według doniesień mężczyzna przekroczył okres ważności wizy o 34 dni.

Fabuła dotyczy wypadku drogowego, który miał miejsce 31 stycznia 2024 roku pomiędzy Australijczykiem a Tajlandczykiem. Obie strony odniosły obrażenia. Po wypadku Australijczyk otrzymał pomoc medyczną w szpitalu w mieście Phuket. Udało mu się jednak uciec ze szpitala przed uregulowaniem rachunku.

Szpital złożył teraz przeciwko niemu raport, żądając zapłaty 178,185 XNUMX bahtów za jego leczenie. Ponadto Australijczyk rzekomo uchylał się od płacenia tajskiej ofierze, ponieważ policja nie mogła się z nim skontaktować na miejscu wypadku przed jego aresztowaniem.

Podejrzany, który nie został zidentyfikowany przez policję z imienia i nazwiska, próbował uchylić się od władz w związku z rachunkiem i roszczeniami medycznymi składanymi przez tajlandzką ofiarę, w wyniku czego przedłużył okres pobytu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.