Szwajcarski emigrant aresztowany w Trang za rzekomy napaść na starszą kobietę w supermarkecie

FOTO: topnews

Trang, Tajlandia-

We wtorek, 5 marca, policja miasta Trang zatrzymała mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Straumann, 60-letni obywatel Szwajcarii, w następstwie rzekomego ataku na panią Natchanan Khickkham, 58-letnią Tajkę, w supermarket w Trang City.

Według pana Kritaponga, syna pani Natchanan, jego matka ma problemy z poruszaniem się ze względu na problemy zdrowotne związane z nogami. We wtorek o 4:00 odwiedziła supermarket i prawie upadła, gdy wpadł na nią szwajcarski emigrant. Uprzejmie poprosiła go, aby był bardziej troskliwy.

Jednak szwajcarska emigrantka rzekomo zareagowała agresywnie, rzekomo uderzając ją w twarz około cztery razy. W odwecie rzuciła w niego butelką wody. Niezrażony nadal ją atakował, według doniesień uderzył ją w twarz około 20 razy i powalił głową o podłogę.

Pomimo obecności kilku rzekomych naocznych świadków, na nagraniu z telewizji przemysłowej nie udało się uchwycić zdarzenia. Pani Natchanan odniosła obrażenia, w tym złamany nos, obrzęk twarzy i krwawienie.

Pan Straumann po zatrzymaniu odmówił współpracy z policją i według doniesień nie przyznał się do zdarzenia ani nie złożył żadnych zeznań. Z jego dokumentów osobistych wynika, że ​​posiada wizę emerytalną, która traci ważność w listopadzie tego roku. Doniesiono również, że wcześniej mieszkał w Trang z Tajką, która obecnie przebywa w Krabi.

W środę, 6 marca, pan Straumann został przeniesiony z komisariatu policji w Muang Trang do Sądu Prowincjonalnego w Trang.

Sprawa wywołała oburzenie w mediach społecznościowych, a wielu Tajów domagało się sprawiedliwości. Jednak według doniesień pan Straumann w dalszym ciągu odmawia wypowiadania się na temat tego zdarzenia i do chwili publikacji prasy nie złożył żadnego wniosku. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy ma prawnika.

Nie jest to pierwszy rzekomy incydent z udziałem szwajcarskich emigrantów w Tajlandii w ostatnim czasie, jak pokazuje wirusowa historia z Phuket dotycząca rzekomego kopnięcia tajskiego lekarza przez szwajcarskiego emigranta, czemu on zaprzecza.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.