Badanie Urzędu Turystyki Tajlandii ujawnia wzrost wydatków turystycznych

KOMUNIKAT PRASOWY:

Badanie Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) wykazało, że turyści zagraniczni zwiększyli swoje wydatki na zakwaterowanie po pandemii, preferując luksusowe hotele lub kurorty pomimo wyższych cen biletów lotniczych.

Badanie, które w 30,054 r. objęło 2023 50,900 turystów, wykazało, że średnie wydatki na podróż wzrosły do ​​23,518 XNUMX bahtów w porównaniu z poprzednimi latami. Koszty zakwaterowania stanowiły znaczną część tych wydatków i wynosiły średnio XNUMX XNUMX bahtów na podróż.

Badanie wykazało również zmianę preferencji kulinarnych wśród turystów – wzrosła liczba osób decydujących się na jedzenie uliczne z 63% do 77.3%. Zmiana ta doprowadziła do spadku średnich wydatków na żywność i napoje do 4,094 bahtów, w porównaniu z 5,875 bahtów w 2019 r.

Przeskakiwanie do kawiarni stało się nowym trendem, który zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. TAT obserwował wzorce wydatków wśród różnych narodowości, przy czym najwięcej wydali turyści z Bliskiego Wschodu, a następnie goście z Oceanii, Stanów Zjednoczonych i Europy.

Badanie podkreśliło ewoluujący krajobraz rezerwacji podróży – większość podróżujących indywidualnie (53.7%) korzysta z platform internetowych w celu rezerwacji wycieczek. Mimo to biura podróży i touroperatorzy nadal odgrywają znaczącą rolę w branży.

Strategia cyfrowa TAT obejmuje znaczny wniosek budżetowy na rok budżetowy 2024, którego celem jest wykorzystanie mediów społecznościowych w celu dotarcia do potencjalnych turystów. Platformy takie jak TikTok odnotowały znaczny wzrost, co wskazuje na skuteczność krótkich treści wideo w przyciąganiu nowych użytkowników. TAT planuje współpracować z wpływowymi osobami, aby dalej promować kierunki i działania Tajlandii, wykorzystując szeroki zasięg swojej globalnej obecności w mediach społecznościowych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.