AKTUALIZACJA: Szwajcarski emigrant w Phuket zamieszany w wirusowy incydent związany z kopaniem, utracił mu wizę

Phuket -

Urząd imigracyjny w Phuket oświadczył, że oficjalnie cofnął wizę szwajcarskiemu emigrantowi przebywającemu w Phuket w związku z wirusowym incydentem rzekomym kopnięcia.

Nasze poprzednie historie:

Lekarz został rzekomo kopnięty i zaatakowany słownie przez cudzoziemca i jego żonę z Tajlandii w pobliżu willi na plaży w Pa Klok.

Film z zdarzenia można zobaczyć tutaj. Zawiera ostry język, który może urazić wrażliwych widzów.

Szwajcarski emigrant i jego tajska żona przeprosili tajskiego lekarza i Tajów za wirusowy incydent z kopnięciem, ale Szwajcar nadal upiera się, że poślizgnął się, a kopnięcie nie było celowe.

Szwajcarski emigrant został oskarżony o uszkodzenie ciała i umysłu po tym, jak rzekomo kopnął lekarkę w pobliżu wynajmowanej przez niego willi w Thalang.

Zdjęcia przedstawiają wirusowy problem wtargnięcia na plażę w Phuket, gdzie widać ludzi siedzących na schodach, które stały się centralnym punktem kontrowersji.

Ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby zademonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Władze Phuket nakazały usunięcie większości schodów, na których doszło do zdarzenia, twierdząc, że nielegalnie wkroczyły one na plażę.

Właścicielowi willi przy plaży Yamu w Paklok grożą kroki prawne po tym, jak część willi wdarła się na teren publiczny.

Zburzono schody w willi, która wkraczała na plażę Yamu, gdzie tajski lekarz został rzekomo kopnięty przez szwajcarskiego emigranta w wyniku incydentu wirusowego.

Wicepremier Anutin Charnvirakul przemawia w Phuket do rzekomej zagranicznej mafii i obiecuje podjęcie poważnych działań.

Należy wystąpić o cofnięcie legalnego zezwolenia na pobyt długoterminowy w Tajlandii szwajcarskiemu emigrantowi, który w zeszłym miesiącu rzekomo kopnął tajskiego lekarza w wyniku incydentu wirusowego, który zdominował nagłówki tajskich mediów.

Szwajcarski emigrant przebywający w Phuket, będący świadkiem incydentu wirusowego, posiadający wizę biznesową, może ją przedłużyć ze względu na toczące się działania prawne, mimo że niektórzy urzędnicy i mieszkańcy Phuket wzywają do jego natychmiastowej deportacji.

Teraz aktualizacja:

W czwartek (7 marca brth) Pułkownik Parinya Klinkaesorn, rzecznik ds. imigracji, powiedział tajskiej prasie: „Dowódca ds. imigracji Regionu 6, generał dywizji Songprod Sirisukkha, zatwierdził cofnięcie panu URS BEAT FEHR lub wizy biznesowej panu Davidowi, która pozwala mu na długoterminowy pobyt w Tajlandii zgodnie z prośbą urzędu imigracyjnego w Phuket.”

„Zgodziliśmy się, że zachowanie pana Davida uważa się za szkodliwe dla społeczeństwa i stwarzające ryzyko zarówno dla pokoju, jak i bezpieczeństwa publicznego”. dodał pułkownik Parinya.

"Pan. David zostanie poinformowany o swoim statusie wizowym i zostanie zatrzymany w urzędzie imigracyjnym w Phuket. Jednakże nadal toczy się postępowanie sądowe z obywatelem Tajlandii w związku z oskarżeniem o uszkodzenie ciała i umysłu. W trakcie tego procesu może złożyć wniosek o zwolnienie za kaucją, ale będzie musiał rozstrzygnąć tę kwestię prawną przed rozpoczęciem formalnego postępowania w sprawie deportacji”. – podsumował pułkownik Parinya.

Nie było jasne, czy David zostanie umieszczony na czarnej liście obok deportacji i jak długo będzie trwał taki okres. Według doniesień pan David konsultował się ze swoimi prawnikami w sprawie potencjalnego sposobu odwołania się od cofnięcia mu wizy.

W trakcie toczącego się procesu prawnego wynikającego z wirusowego incydentu z kopnięciem z tajskim lekarzem, Panu Davidowi może zostać przyznana wiza tymczasowa pozwalająca mu jedynie na pobyt w postępowaniu sądowym, zwana wizą podejrzaną, ponieważ jego wiza biznesowa została cofnięta.

David w dalszym ciągu zaprzecza oskarżeniom o kopnięcie tajskiego lekarza, twierdząc, że się poślizgnął.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.