Amerykanka aresztowana na wyspie Pha Ngan za rzekome prowadzenie przedszkola bez prawnego zezwolenia

Surat Thani –

Amerykanka została aresztowana po tym, jak rzekomo prowadziła przedszkole bez prawnego pozwolenia na wyspie Pha Ngan w Surat Thani.

Biuro imigracyjne Surat Thani powiedziało Phuket Express, że na początku tygodnia przeprowadziło inspekcję żłobka na wyspie Phan Ngan. W żłobku znaleziono około 20 dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Dwie Izraelki i Ukrainka zostały znalezione jako opiekunki do dzieci, a czterech obywateli Birmy jako gospodynie domowe.

Jako właścicielka została przedstawiona pani JENNIFER, lat 40, obywatelka amerykańska. Nie była w stanie przedstawić dokumentów prawnych dla żłobka. Wszyscy zaangażowani zostali zabrani na komisariat policji w Koh Pha Ngan.

Amerykance grożą zarzuty, że jest cudzoziemką i prowadzi przedszkole bez prawnego pozwolenia. Dwóm Izraelczykom i Ukrainkom ustawiono zarzuty pracy bez pozwolenia.

Dwóm gospodyniom domowym w Birmie postawiono zarzuty nadmiernego przedłużenia pobytu i pracy bez pozwolenia. Jednemu z opiekunów domu w Birmie postawiono zarzuty nielegalnego wjazdu do kraju i pracy bez pozwolenia. Ostatniej gospodyni z Birmy grożą zarzuty, że jest obcokrajowcem posiadającym legalne pozwolenie na pracę, ale pracującym dla nielegalnego i nieprawidłowego pracodawcy, jak określono w zezwoleniu.

Policja utajniła nazwę żłobka ze względu na toczące się śledztwo.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.