Gubernator Phuket organizuje konferencję prasową w sprawie wirusowego rzekomego incydentu z kopnięciem z udziałem emigranta i tajskiego lekarza

Phuket —

3 marca 30 r. o godzinie 9:2024 gubernator stanu Phuket, pan Sophon Suwannarat, zorganizował konferencję prasową dotyczącą postępu w sprawie pana Davida, szwajcarskiego emigranta, który rzekomo zaatakował tajską lekarkę.

Tajskie media krajowe podały, że wcześniej wicepremier Anutin Charnvirakul wydał pilny rozkaz powrót do Tajlandii gubernatorowi Phuket, który według doniesień brał udział w wydarzeniu turystycznym w Niemczech. Sprawa Davida wywołała poważne kontrowersje wśród obywateli Tajlandii i wymagała uważnego monitorowania, powiedział Anutin.

Sophon publicznie ujawnił, że po incydencie uważnie śledził sprawę Davida i zadzwonił bezpośrednio do zastępcy gubernatora z Niemiec.

Sprawa obejmowała wtargnięcie na teren publiczny, cofnięcie wizy Davidowi i rejestrację dwóch sztuk broni palnej (a także funkcjonariuszy prowadzących dochodzenie, którzy nielegalnie zatwierdzili wydawanie rejestracji broni palnej obcokrajowcowi, co jest technicznie sprzeczne z tajskimi przepisami dotyczącymi broni) oraz rozważenie uchylenia jego fundacji charytatywnej jako David było badane, czy wykorzystywał fundację słonia do szukania korzyści i czy rzeczywiście zostały wynajęte, a nie zwierzęta potrzebujące schronienia.

Sophon dodał ponadto, że zorganizuje komisje w celu zbadania wszystkich przedsiębiorców, których własność może wkraczać na tereny plażowe, ponieważ są one własnością publiczną. Rząd Phuket rozważy również wywłaszczenie gruntów rozciągających się do plaż na cele publiczne, powiedział Sophon.

Obecnie David przebywa na wolności za kaucją na określonym obszarze i co 15 dni musi zgłaszać się tajskim urzędnikom imigracyjnym, powiedziała Sophon. Posiadał specjalną wizę na potrzeby postępowania sądowego, po tym jak cofnięto mu wizę biznesową zezwalającą na dłuższy pobyt w Tajlandii. Według doniesień odwoływał się od tej decyzji za pośrednictwem swojego prawnika, ale tajski minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul publicznie oświadczył, że zawetuje każde takie odwołanie, które leży w jego kompetencjach.

Sofon to dodał każdy, cudzoziemiec lub Tajlandia, który naruszyłby tajskie prawo, zostałby pociągnięty do odpowiedzialności bez wyjątku. Rząd Phuket uważnie monitorował nielegalną działalność na lokalnych obszarach przy współpracy ze wszystkimi sektorami, zauważył Sophon.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.